Харьковщина отметит 360-летие Переяславской Рады

Соответствующее решение большинством голосов приняли депутаты на сегодняшней сессии областного совета

В январе 2014 года исполнится 360 лет с момента, как Украина под предводительством гетмана Богдана Хмельницкого вступила в военно-политический союз с Россией.

В 1654 году в Переяславе состоялся старшинский совет запорожского казачества, и в этот же день – генеральный военный совет, на котором всенародно было принято решение об объединении территории Украины, находящейся под властью запорожских гетманов, с Русским Царством, закрепленное присягой на верность царю.

В результате Переяславской Рады и последовавшей за ней русско-польской войны, часть русского населения Речи Посполитой, присоединившись к Русскому царству, избавилась от национального и религиозного угнетения.

 
24 октября 2013 г, 13:19
Анна Симоненко 
 
 
В связи с обострением общественно-политической обстановки в Украине и резким увеличением попыток оставить на сайте комментарии, которые могут быть расценены как экстремистские, редакция «Объектив» приняла решение временно закрыть пользователям возможность комментировать материалы на сайте и скрыть все уже опубликованные комментарии. Эти функции будут восстановлены после нормализации обстановки. Редакция МГ «Объектив» приносит читателям свои извинения

Комментарии:

  • #36 Атлантика 15.01.14, 20:46
     

    Спасибо Богдану Хмельницкому ! Может быть и у нас

    будет свой БОГДАН -верю ,будет

  • #35 ?* 25.10.13, 20:10
     

    Кажется, что не нравится Вам- то не правда.

  • #34 Жидомоскаль 25.10.13, 10:10
     

    #40 vk, Харьков. Багалій у своїх дослідженнях свідомо унікав звернень до документів епохи, про яку писав. "з татарами, ляхами й українцями не матимуть ніяких стосунків" - ну це як у калюжу гази пустити. Які, на банан, українці у 1638 році? Переселенці себе називали, та їх теж звали інші, руськими. Про українців здивований світ узнав лише за триста років по тому. Отже, Багалій, звичайно, не бандерівець, але свідомит.

  • #33 vk, Харьков 24.10.13, 22:59
     

    #38 ?* сегодня, 21:32 - только не говорите, что Д.И.Багалей бандеровец.

    Саме наприкінці 1917 р., коли Вчена рада Харківського, університету гостро дебатувала питання про ставлення до Центральної ради і в зв'язку з цим до української державності, Д. І.Багалій разом з своїм однодумцем і колегою проф. М. Ф. Сумцовим відкрито висловились в підтримку Центральної ради. Тоді ж Д. І. Багалій почав викладання українською мовою. Більшість викладачів університету сприйняли поведінку Д. І. Багалія і М. Ф. Сумцова більш ніж прохолодно.

  • #32 vk, Харьков 24.10.13, 22:43
     

    #39 ?* сегодня, 21:48 - Уважаемый каким боком Багалей к этой свидомой отсебятине? Слабо самого Багалея почитать?

    http://dalizovut.narod.ru/bagaley/bagal1.htm

    Тим-то й у теперішньому свойому етнографічному стані Харківська губернія має давні великоросійські поселення, і на них треба нам тепер звернути увагу перш, ніж почнемо викладати про головне українське заселення нашої країни, бо великоросійські оселі у Слобожанщині тільки вкраплені серед українських чи то гніздами, чи то стоять поодиноко. Щоб зрозуміти теперішній етнографічний склад населення Харківщини, треба звернути увагу на історію не одного українського, але й великоруського заселення, дати історичну етнографію країни.

    ...

    В 1638 р. прийшло у Бєлгород з гетьманом Остряницею одразу 865 чоловік українців з жінками, дітками малими, зі збіжжям, худобою — кіньми, коровами, вівцями. Головну частину переселенців складали козаки, і правительство вимагало, щоб вони присягнули на підданство Москві, що будуть вірно їй служити, не вернуться в Польщу, з татарами, ляхами й українцями не матимуть ніяких стосунків, нікого не грабуватимуть і на Польщу не нападатимуть, бо з королем Володиславом Москва була, тоді у спільці. За оце усе українцям ствердили їх устрій і козацькі порядки, але з тим, щоб вони оддавали звичайне послушенство воєводові й обороняли московську гряницю від татар. За­для сього їм дадені були землі на дикому полі на Чугуївім городищі, де вони повинні були самі збудувати місто і шанцями його ошанцювати. Нелегко було попервах переселенцям: вони мусили будувати і місто з шанцями, і свої власні оселі, заводити пашню і усяку хазяйську справу, а разом з тим пильно доглядати степ й оберігати його від раптових татарських нападів. А тут на лихо, коли вони вже пообзаводилися хазяйством, охазяинувалися як слід, здобувши для сього й царську грошову та хлібну підпомогу, як поміж них почалися сварки. ...

    У 1654 р. був заснований Харків і декілька інших слобід, з котрих потім зложився Харківський полк. На Харківське городище прийшла спочатку маленька купка (37 семей) переселенців трошки раніше 1654 р., як се видко з прохання-супліки Бєлгородської Миколаївської церкви попа Івана. Він писав, що у 1654 році на Харківському городищі у їх церковній вотчині черкаси забудували хати і живуть у них...

    ...

    У 1656 р. московський уряд прислав у Харків окремого воєводу Селіфонтова для «городового строенья» і щоб відати харківськими поселенцями. Йому дали особливий наказ, щоб він збудував кріпость по московському звичаю. Самі харківці збудували кріпость — острог — по пляну чугуївського воєводи, але частокіл робили по-свойому — низький та рідкий, кладучи поверх його колоди. Селіфонтов же звелів, щоб кожний поселенець поставив скільки випадало на його долю по розкладці колод, дубків і щоб палі вбивали у землю і прикріпляли щільно одну до другої. Вони, одначе, одмовлялися, кажучи, що сього зробити не можуть і розвіються різно, од того що вони бідні і голодні люди, не огрунтувалися, борошном не обзавелися, хатин не побудували, а коли оце усе зроблять, тоді й кріпость будуватимуть так, як їм наказують. Воєвода одписав у Москву, що поставити кріпость, окрім городища, ніде, що зменшити її неможливо, бо усе городище занято подвір'ями, а значить, його треба захистити, і що переселенці його не слухають, кріпості не будують, на варти не їздять, у приказну хату вартових не дають, а тільки п'ють та гуляють, і угомоняти та утихомирювати їх нічим. На лист воєводи і получився той указ, котрий ми привели раніше — щоб харківці кріпость будували і од сієї праці не одмовлялися. ...

  • #31 ?* 24.10.13, 21:48
     

    К посту №38

    http://e-news.com.ua/show/280114.html

  • #30 ?* 24.10.13, 21:32
     

    #2 Iwans,

    Гугель в помощь. :-)

    Вы удивитесь: в нем ни одного украинского слова, ни упоминания Украины и украинцев. Это даже не межгосударственный договор, а соглашение между войском наёмников и очередным государем в их долгом списке.

    Но самое интересное, что ни Харьков, ни Слобожанщина, которая как раз в те времена обустраивалась по проекту Белгородской черты, тут ни при чем. Мы были территорией Московского царства.

    ..............................................................

    Не хочу сказать, что Вы не правы, но здесь другие данные, только не говорите, что Д.И.Багалей бандеровец.

  • #29 ?* 24.10.13, 21:22
     

    #1 лук,

    Было интересно если бы кто нибудь такие текст сего чудного документа нашёл и опубликовал.

    ...................................................................

    Этот текст "предусмотрительно утерян", и давненько.

  • #28 ?* 24.10.13, 21:20
     

    Небыло тогда ни Русского государства, ни России. Было Московское царство, или Московское государство.

    Россия- это высокое звание дал ПЕТР I в 1721 году, это было рождение Российской Империи.

  • #27 вопросик 24.10.13, 19:57
     

    #32 монах, "если Украина не хочет нового татаро-монгольского ига она уже сейчас должна ассоциироваться с Европой и вступать в НАТО." (с).:-))))))))))))))

    Спасибо! См6еялся от души:-)

    -----------

    Снимите розовые очки.

    1. Никто Украину в ЕС не собирается брать. Будет вам только именно "отсоциация".

    2. Украина в случае конфликта между "монголо-татарами" и "анголо-саксами" будет лишь обычной ПРОКЛАДКОЙ.

Загружается...

Новости Украины

Loading...
Loading...

META.новости

Загрузка...
©2007-2024, Медиа группа «Объектив», Харьков

Использование материалов разрешено только при наличии гиперссылки.

Редакция не несет ответственность за сообщения, оставленные посетителями.

По любым вопросам Вы можете связаться с редакцией


мобильная версия сайта

размещение рекламы

подписывайтесь на RSS

«добавляйтесь»
 
free counters