• Вс 19.01.2025
  • Харьков  +1°С
  • USD 42.17
  • EUR 43.32

Чи є загроза від коронавірусу для України? Тільки факти.

Общество   
Чи є загроза від коронавірусу для України? Тільки факти.

Як влаштовано обсервацію в санаторії в Нових Санжарах, як проходить ранкова перевірка температури та чи не чигає на Україну нова загроза? Що взагалі ми знаємо про коронавірус Covid-19?

Напрочуд комфортно почувається в санаторії Нацгвардії спецкор телеканалу Україна Олександр Махов, котрий щодня виставляє у соцмережі Facebook нові відео про евакуйованих. Зокрема, він вийшов на живий зв’язок з каналом, розповівши про гуманітарну допомогу, котра надходить від небайдужих українців.

6тий день в обсервації. Як зранку почуваються евакуйовані з Уханю українці і чи даються взнаки психологічно дні в ізоляції — #Сьогодні вже розказав Oleksandr Makhov. Він єдиним з українських журналістів полетів до Китаю і має два тижні бути на картині в Нових Санжарах. #сьогодніua

Опубліковано Мариною Кухар Понеділок, 24 лютого 2020 р.

Медогляд проводять методично, дають вказівки як поводитися та спілкуватися в умовах обсервації.

Эксклюзивное видео из санатория в Новых Санжарах: Врачи осматривают эвакуированных

Что происходит в санатории "Новые Санжары": Эксклюзивное видео***Подписывайтесь на наш Telegram ➡️ https://t.me/ua112

Опубліковано 112.ua Пʼятниця, 21 лютого 2020 р.

Олександр Махов зачитав зворушливого листа від киянки, котра прагне надати «бранцям обсервації» моральну підтримку.

https://www.facebook.com/100000603522570/videos/3242577545772331/

Все виглядає дуже спокійно, надійно та зворушливо. Евакуйованим з Уханю нічого, поки що, не загрожує. Між тим, в самому Китаї помітно спад епідемії.

Як повідомляє сайт Міністерства охорони здоров’я України, станом на 25 лютого, у всьому світі медзаклади вилікували 27 695 осіб. Всього у світі  коронавірусом Covid-19 інфіковано 80 150 людей.

Судячи з мапи поширення коронавірусу, оприлюдненою виданням Bloomberg, в основному, епідемія охопила Китай та східні прилеглі території — Японію, Південну Корею, Таїланд, Малайзію, Сінгапур, Індію та Іран. Від ускладнень,  померли 2 699 пацієнтів.

В Україні нині не зафіксовано (чи — не доведено?) жодного випадку інфікування коронавірусом. Складно стверджувати напевно, адже аналіз не можна провести в будь-якому місті чи містечку країни через брак реагентів. А тим часом ніхто не відповість напевно на запитання, як почуваються пасажири першого евакуаційного авіарейсу з Китаю, котрий прибув в Україну 30 січня 2020 року. Люди не перебували на обсервації, тож якщо у когось із них підвищиться температура, буде складно визначити: це якийсь інший грип чи людина є (потенційно) заражена коронавірусом  Covid-19.

Поки Китай заявляє про зменшення темпів захворювання на коронавірус Covid-19, епідемія розгортається в центрі Європи — Італії. Згідно з даними станом на 24 лютого, в Італії кількість хворих на коронавірус зросла до 224 осіб. Найбільше випадків зафіксували у Північних та Центральних регіонах країни — Ломбардії – 172, Венето – 27, Емілії Романьї – 18, П’ємонті – 4, Лаціо – 3. Семеро померлих; Італія посіла третє місце в світі, після Китаю та Південної Кореї, та перше в Європі — за числом заражених.

«Маски та гель-дезинфікатор вичерпалися» говорить напис на дверях аптеки. Міста переходять на карантин, полиці супермаркетів спустошуються, людей на вулицях та в транспорті обмаль і навіть церковні меси в соборах перестали правити: і це у такій суворо-католицькій країні! Інтернетвидання «Радіо Свобода» наводить фото: карабінер у масці охороняє площу коло собору Дуомо в Мілані.

Традиційно туристичний регіон, в який злітаються мандрівники з усього світу, став потенційно небезпечним і мав би бути закритим для авіа та наземного сполучення на період боротьби з епідемією. На жаль, влада Італії не вживає аж на стільки радикальних заходів, а тим часом туристи та мігранти поспішають покинути небезпечний регіон. Тільки у регіонах, де зафіксовано різкий спалах коронавірусу, розташовано 12 міжнародних аеропортів.

Українська влада ухвалила рішення щодо перевірки температури пасажирів усіх італійських рейсів у найбільших місцях пропуску, зокрема на брифінгу МОЗ та Державної прикордонної служби оголосили, що такі заходи вживатимуться в аеропортах Бориспіль та Жуляни, оскільки лише там виконують близько 20 прямих рейсів в Італію.

Зокрема, на сайті МОЗу йдеться: «З 20-ї години 24 лютого у всіх людей, хто приїжджатиме з країн, де зареєстровані випадки захворювання COVID-19, перевірятимуть рівень температури тіла.

Температурний скрінінг також буде проводитися для всіх пасажирів у основних аеропортах України та для подорожуючих через пункт пропуску «Тиса» на Закарпатті. Згодом такий самий режим працюватиме і на решті прикордонних пунктів.

Також вчора Бюро ВООЗ в Україні передало  30 наборів реагентів для тестування на COVID-19 до вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України. Набори містять приблизно 3000 реакцій, чого вистачить для дослідження на захворювання понад 950 людей методом полімеразної ланцюгової реакції.»

Виникає запитання до місцевої влади: чи проводитимуть перевірку в Харкові, Львові, Одесі, тощо? До того ж, не обов’язково носії коронавірусу мають летіти до України прямими рейсами.

Друге запитання можна поділити одразу на декілька: що робитимуть з пасажиром, якщо по прильоту виявлять у нього ознаки вірусного захворювання? Чи достатньо місць для їхнього безпечного перебування в інфекційних відділеннях лікарень? Чи не будуть пасажири намагатися приховати ознаки захворювання просто від страху, що стануть жертвами переляканих співгромадян, котрі діятимуть так, як діяли у Нових Санжарах»?

Трете запитання: чи перевірятимуть на ураження мандрівників, прибулих з Європи наземним транспортом? Безвізовий режим дозволяє вільне пересування, тож не факт, що через кордон не проїде жоден носій коронавірусу  Covid-19.

І нарешті, хотілося би щоб очільники МОЗу та його регіональних підрозділів чітко пояснили, що вони планують робити, якщо все-таки коронавірус Covid-19 потрапить в Україну?

Поки що ми маємо лише роз’яснення від очільниці Міністерства охорони здоров’я Зоряни Скалецької в її персональному блогу видання «НВ», де вона, зокрема, пише:

«Які симптоми коронавірусної інфекції?

Новий коронавірус, який отримав назву 2019 nCoV, вперше був виявлений в грудні 2019 року в китайському місті Ухань. Симптоми цієї вірусної інфекції можуть включати в себе нежить, біль у горлі, кашель і підвищення температури. У деяких випадках спостерігаються ускладнення у вигляді пневмонії або утрудненого дихання. У рідкісних випадках хвороба призводить до смерті. Згідно з даними ВООЗ, смертність становить близько 2% від загальної кількості хворих. Для порівняння під час спалаху коронавірусу SARS в 2003, більш відомого як атипова пневмонія, померли приблизно 9% тих, що заразилися.

У 80% випадків зараження коронавірусом проявляється слабкими симптомами, які не становлять небезпеки. У групі ризику важкої форми цього вірусного захворювання — літні люди, а також особи з хронічними захворюваннями (діабет, серцево-судинні захворювання).

Підвищення температури, кашель і нежить є типовими симптомами як інфекції 2019 nCoV, так і грипу або застуди. Через це буває важко визначити конкретно це захворювання на підставі симптомів. Тому необхідні лабораторні дослідження.

За яких обставин можна заразитися вірусом?

Епіцентром поширення вірусу поки що є Китай, на його території зареєстровано найбільше інфікованих. Що стосується інших країн, то хворі або недавно відвідували Китай, або тісно контактували з такими людьми. Підвищений ризик захворюваності також і у медичних фахівців, які надавали допомогу пацієнтам до виявлення у них коронавірусної інфекції.

Я повернувся з Китаю/Італії /Південної Кореї і відчуваю нездужання. Що мені робити?

Рекомендації медиків в цьому випадку стандартні. Перш за все, потрібно встановити діагноз. За нездужання, наявності кашлю, підвищеної температури і утрудненого дихання якомога швидше звертайтеся за медичною допомогою або викликайте бригаду швидкої допомоги, не займайтеся самолікуванням. Обов’язково слід повідомити лікаря, якщо протягом 14 днів до появи симптомів ви не тільки здійснювали поїздки в країни, де виявлено коронавірус, але і в разі якщо ви тісно контактували з особою, у якого були виявлені симптоми респіраторного захворювання. У нас достатньо кваліфікованих лікарів, які за підозри на наявність цього вірусу проведуть додаткові тести, щоб призначити лікування згідно з методиками, які вже застосовуються повсюдно в країнах, де цей вид інфекції лікують.

Який інкубаційний період цієї інфекції?

Інкубаційний період — це період часу між зараженням і появою клінічних симптомів хвороби. Рекомендований ВООЗ термін спостереження за особами, які контактували з пацієнтами з підтвердженої інфекцією, становить 14 днів.»

Далі міністерка сама ставить і відповідає на запитання: «Чи готова українська медицина до можливого проникнення коронавіруса в нашу країну?

Так, готова. В Україні близько 12 тисяч місць в інфекційних стаціонарах, близько 2 тисяч лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч медперсоналу, в українських лікарнях є інфекційні бокси. З діагностичними тест-системами також проблем немає. В українських лабораторіях достатньо можливостей виявити зараження коронавірусом.»

До речі, на Харківщиніу тест-системи для визначення коронавірусу вже доставлені.

За матеріалами світової та вітчизняної преси.

Автор: Вікторія Березка
Популярно

Вы читали новость: «Чи є загроза від коронавірусу для України? Тільки факти.»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 25 февраля 2020 в 13:13;
  • Корреспондент Вікторія Березка в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Як влаштовано обсервацію в санаторії в Нових Санжарах, як проходить ранкова перевірка температури та чи не чигає на Україну нова загроза? Що взагалі ми знаємо про коронавірус Covid-19?".