Фахове журі обрало найкращих проєкт ескізу Великого Державного Герба України
Обраний фаховим журі ескіз Великого Державного Герба названо кращим з усіх, які було подано на конкурс. Відомо, що їх було 120.
Про завершення конкурсу оголосив міністр культура та інформаційних технологій Олександр Ткаченко. До конкурсу, що проходив з 1 жовтня по 1 листопада, допустили 125 проектів. Найкращим було визнано ескіз Олексія Кохана, він отримає премію у розмірі 100 тис. грн. Як відомо, він же є співавтором Малого герба.
За словами міністра, ескіз, який обрано переможцем конкурсу, містить всі необхідні деталі. Зокрема, у ньому, за словами пана Ткаченка, є «герб Війська Запорозького, воїна-козака, лицаря з мушкетом та знак Княжої держави Володимира Великого, тобто малий Державний герб».
Премію за друге місце вирішили не присуджувати. Робота, яка посіла третє місце, сподобалася членам журі своєю лаконічністю і сучасної подачею. До групи, яка створювала цей ескіз, входив Дмитро Дубілет. Він написав розлогий коментар на своїй сторінці у соцмережі Facebook.
«Перше. Чи потрібен Великий герб України взагалі? Звичайно, це не найважливіше питання, але все ж він прописаний в Конституції … Якщо б ми вибрали по-справжньому крутий, прогресивний герб, ми б заявили про себе на весь світ. Багато країн мають і малий і великий герб (Латвія, до речі, має три). Українські міста також часто мають два герба. І це ні скільки не повинно применшувати тризуб, який ми всі так любимо. Друге. В гербі, який посів перше місце, одним з щитотримачів є архангел. Особисто я вважаю, що у світській країні на державну символіку не повинно бути релігійних символів», — наголосив він.
Натомість очільник УІНП Дробович сказав про це так:
«З точки зору експертної фаховості, з точки зору процедур це була надзвичайно багаторівнева робота. Ми обирали з того, що нам надіслали. Якщо нам надіслали понад 120 пропозицій і вибрано з них найкращі з погляду геральдики, історії, ідеології консолідаційної і так далі, то це – те, що є. Але якщо серед усіх цих гербів не було нічого, що навіть поряд стоїть з досконалістю Малого Державного Герба, то ми не можемо самі намалювати цей герб. Що отримали, те й відібрали. Ми як виконавча влада виконали все».
Варто нагадати, що нинішня спроба затвердити Великий Державний Герб буде четвертою. Остання невдала спроба була у 2009 році, а ескіз-переможник цього року брав участь у конкурсі ще у 1997 році, проте тоді його не підтримала Верховна Рада.
Перший конкурс на герб оголошували ще у 1993 році.
Завершення конкурсу та обраний переможець викликали велику хвилю коментарів та заяв у соцмережах та ЗМІ. Писали про буцімто наманікюрені нігті лева, про намішану символіку, непотрібну еклектику та багато інших проблем, але знайшлися й ті, кому обраний ескіз сподобався з усіма деталями.
За даними проведеного опитування, сподобався ескіз 16,7% українців, ще майже 35 відсотків сказали, що ескіз їм скоріше подобається, аніж ні. Натомість категорично не сподобався він 16,4% українців.
Новости по теме:
- Категории: Общество, Украина; Теги: дубилет, конкурс, ткаченко;
- Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:
- подписывайтесь на нас в Telegram и обсуждайте новости в нашем чате,
- присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook , Instagram , Viber , а также Google Новости,
- смотрите в Youtube, TikTok, пишите или присылайте новости Харькова в нашего бота.
Вы читали новость: «Фахове журі обрало найкращих проєкт ескізу Великого Державного Герба України»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»
- • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
- • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
- • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
- • Дата публикации материала: 20 ноября 2020 в 21:02;
Корреспондент Олександра Пруднікова в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Обраний фаховим журі ескіз Великого Державного Герба названо кращим з усіх, які було подано на конкурс. Відомо, що їх було 120".