Наука твердить: для моральної підтримки достатньо тримати людину за руку
Коли складно знайти слова підтримки, звичайний потиск руки може стати гарним засобом вияву співчуття та приязні. Це діє завжди і на кожного.
Чоловіки часто тиснуть руки один одному вітаючись та прощаючись. Останнім часом цей жест набуває популярності серед молоді коли йдеться про вітання між жінками та чоловіками. І це дуже добре впливає не лише на встановлення соціальних зв’язків, а й на морально-психологічний стан людини. До того ж, на відміну від поцілунків та обіймів, потискання рук не є передчасним скороченням відстані між людьми, до того моменту, поки вони вирішать чи хочуть стати більш близькими. Ще однією перевагою вітання за руку між чоловіками й жінками є можливість уникнути незручної паузи, коли чоловіки тиснуть один одному руки в присутності жінок, а ті почуваються обділеними увагою.
Що ж відбувається з організмом людей, коли вони якийсь час тримаються за руки?
Найперше, це заспокоює і надає впевненості.
У дедалі більш діджиталізованому світі триматися за руки, означає залишатися живою біологічною істотою, оскільки цей жест об’єднує енергетичні поля людей, незалежно від стану здоров’я, віку, зросту, гедерних чи расових особливостей. Він є незмінним, не залежно від того, на скільки близькою є людина, руки якої торкаєтеся, чи ситуації , в якій це відбувається; може бути зроблений в будь-який час і не обов’язково з кимось знайомим. Наукові досліди показали, що цей акт має незліченні переваги для тіла і розуму, перша з яких пов’язана з його заспокійливими властивостями. Тримання за руки зменшує кількість кортизолу (гормону стресу), знижує кров’яний тиск і уповільнює частоту серцевих скорочень.
По-друге, тривале тримання партнера за руку сприяє зміцненню зв’язку. Окситоцин не відіграє важливої ролі тільки в найбільш інтимних відносинах. Утримування рук, особливо коли пальці переплітаються з пальцями іншої людини, сприяє вивільненню цього «ніжного» гормону , а результат виражається в почуттях симпатії, довіри і близькості.
Третя причина триматися за руки в тому, що це сприяє подоланню фобій, спричинених самотністю.
Вчені дедалі частіше звертають увагу на зростання, так званої, «контактної фобії», яка починається в шкільному віці, а потім продовжується в підлітковому, коли діти проводять так багато часу за електронними пристроями, що вони більш звикли користування вподобайками замість потискання рук, аби привітатися з друзями. Протягом багатьох років відсутність живих дружніх стосунків може збільшити ризик психічних проблем, таких як неспокій і депресія. «Для літньої та самотньої людини сплетіння рук може мати набагато більше позитивних ефектів, ніж таблетки», — запевняє британський психолог Хані Лангкастер-Джеймс.
Тримання за руку близької людини підвищує больовий поріг.
Дослідження, проведене на 22 парах, показало, що тримання рук дозволяє синхронізувати мозкові хвилі людей. У ході експерименту помітили, що, коли на руку суб’єкта впливав легкий жар, біль зменшувалася в разі, коли піддослідний тримався за руку партнера. Це пояснюється тим, що коли ми відчуваємо, що хтось розділяє нашу біль, це допомагає мозку краще справлятися з нею.
Джерело Corriere della sera.
Новости по теме:
- Категории: Мир, Общество; Теги: здоровье, наука, привітання;
- Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:
- подписывайтесь на нас в Telegram и обсуждайте новости в нашем чате,
- присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook , Instagram , Viber , а также Google Новости,
- смотрите в Youtube, TikTok, пишите или присылайте новости Харькова в нашего бота.
Вы читали новость: «Наука твердить: для моральної підтримки достатньо тримати людину за руку»; из категории Мир на сайте Медиа-группы «Объектив»
- • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
- • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
- • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
- • Дата публикации материала: 3 февраля 2020 в 18:24;
Корреспондент Вікторія Березка в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Коли складно знайти слова підтримки, звичайний потиск руки може стати гарним засобом вияву співчуття та приязні. Це діє завжди і на кожного.".