У Харкові відзначили День Гідності та Свободи (відео)
Харків’яни зібрались біля пам’ятника Кобзарю, щоб згадати початок Євромайдану.
Угода про асоціацію з Євросоюзом, безвізовий режим, а в перспективі — автокефалія Української православної церкви. За п’ять непростих для України років сталося багато історичних подій. У День гідності та свободи більше сотні харків’ян зібралися біля пам’ятника Кобзарю, аби згадати початок Євромайдану. Діти, дорослі та літні люди були закутані в українські прапори, деякі приїхали з області та інших міст. Спілкувалися, співали гімн та пили гарячий чай.
В’ячеслав Назаренко, пенсіонер
Сегодня 5-я годовщина. А вообще-то я на харьковском Майдане с первого дня. И после того, как в Киеве ночью разогнали молодежь, я был возмущен. Вышел сюда и увидел, что я не один.
Дар’я Ухіна, артистка балету
Как по мне, всё равно сделан прорыв, в любом случае. Возможно, он не виден внешне, но внутренне каждый человек изменился. Даже судя по мне. Уже другими не будем.
До учасників заходу звернувся настоятель Іоано-Богословського храму Віктор Маринчак. Він підкреслив, що революція не закінчується, а гідність та свобода будуть у країні до тих пір, поки їх відстоюють. Волонтери стверджують, що харківський Євромайдан розпочався на два дні раніше київського, а закінчився пізніше, ніж по всій країні.
Дмитро Дробот, громадський діяч
Я бажаю, щоб у нас залишався оптимізм. І ми з оптимізмом подолали ці поразки, які у нас є в країні, і дійшли до кінця.
Охочі переходять до обласної філармонії. Симфонічний оркестр виконує композиції Бетховена, Лисенка, Верді та Дворжака. Ідея заходу в тому, щоб звернути увагу на багатство мистецького набутку, яке має Україна.
Юрій Янко, директор Харківської обласної філармонії
Україна, мені здається, це не просто «гопак», це — висока класика. Не кожна країна Європи може похизуватись тією висотою класичного мистецтва, яке є сьогодні в Україні. Це — наші оркестри, театри, художники, це — наші артисти будь-яких жанрів.
Записи композицій звучатимуть біля меморіалу героям Небесної сотні, який незабаром з’явиться в Харкові. Ідея створення місця пам’яті виникла одразу після Революції гідності. Конкурс тривав більше двох років, і переможцем став професійний архітектор, харків’янин Олександр Яшнов.
Володимир Чистилін, координатор харківського Євромайдану
Це цікавий проект, і ми вже почали його реалізовувати, нам вдалося вмовити нашу обласну владу. Ми отримали 2 мільйони 800 тисяч гривень на проектну реконструкцію.
Також відбувся показ документального фільму «Герої не вмирають». Це кінострічка про трьох харків’ян — Владислава Зубенка, Євгена Котляра та Юрія Паращука, які загинули під час розстрілу Небесної сотні 20 лютого 2014 року.
Володимир Чистилін, координатор харківського Євромайдану
Це оновлена версія фільму, ми зняли дві версії. Перша — це великий 50-хвилинний, а цей — 30-хвилинний. Він знятий трішки пізніше, там є певні скорочення, роздуми, голос за кадром є.
Виручені кошти з кінопоказу обіцяють направити до військових шпиталів, де лікуються поранені бійці ООС.
Новости по теме:
- Категории: Общество, Харьков; Теги: день достоинства и свободы, Евромайдан, революция;
- Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:
- подписывайтесь на нас в Telegram и обсуждайте новости в нашем чате,
- присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook , Instagram , Viber , а также Google Новости,
- смотрите в Youtube, TikTok, пишите или присылайте новости Харькова в нашего бота.
Вы читали новость: «У Харкові відзначили День Гідності та Свободи (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»
- • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
- • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
- • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
- • Дата публикации материала: 22 ноября 2018 в 16:08;
Корреспондент Аліка Піхтерева в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Харків’яни зібрались біля пам’ятника Кобзарю, щоб згадати початок Євромайдану".