Завод з утилізації та виготовлення ртуті: у Харкові відбулись громадські слухання (відео)
Харків’яни взяли участь у громадському слуханні аби переконати представників Міністерства екології перенести небезпечне підприємство в інше місце.
Вперше харків’яни забили на сполах у кінці минулого року, коли про створення підприємства написали на сайті мінекології. Будувати його планує фірма «Харків-ЕКО», яка утилізує відходи, у тому числі і небезпечні. Тоді активісти написали петицію міському голові, мерія дала відповідь: «заява про наміри не є підставою для здійснення господарської діяльності щодо поводження з небезпечними відходами». Громадських активістів налякало навіть не те, що переробляти ртуть будуть в промисловому районі міста, скільки дані про санітарну зону навколо майбутнього підприємства. Замість необхідного одного кілометру вона скоротилася до 300 метрів. Коли активісти виїхали на місце, з’ясувалося, що територія вже забруднена відходами.
Сергій Шапаренко, голова ради екологічної групи «Печеніги»
Здесь вот мы видим кучу таблеток. Это все медицинские отходы. Они прикопаны. Что тут ещё есть глубже — я не знаю.
До 2014 року в Україні існувало два підприємств, які займалися утилізацією ртуті. Перше у Львівській області, воно працює і досі. Друге — на території ртутних кар’єрів в Горлівці. Воно теж сьогодні працює, однак через окупацію Росією Україна до заводу не має доступу. Тепер подібне підприємство хочуть створити у Харкові.
Юлія Бойко, кореспондентка
Підприємство побудують неподалік від Салтівського житлового масиву. Щорічно тут планують утилізовувати ті виготовляти більше 2,5 тонн ртуті. У той час як до найближчого багатоквартного будинку менше ніж пів кілометри.
Також неподалік є школа, супермаркети та об’єкти водопостачання. У Харкові пройшло громадське слухання. Претензії активістів вислухали представники міністерства екології та «Харків- ЕКО». Перед початком незадоволені харків’яни організували пікет.
Олександр Богданіс, активіст ГО «Зеленій фронт»
Нет смысла делать это в городе. Дальше все проблемы вытекают отсюда. В городе невозможно обеспечить санитарно-защитную зону шириной 1000 метров. Ну просто не такой территории.
На слуханні приїхав Михайло Ханін. Він директор того самого заводу «Микитртуть» у Горлівці. Він також є одним із засновників підприємства, яке збираються будувати у Харкові. Його частка — 25%.
Михайло Ханін, директор заводу «Микитртуть»
Почему именно Харьков решили наградить такой привилегией? — Потому что мы «Харьков-Эко» 20 лет сотрудничаем. Когда начали лететь снаряды на завод и на поселок, мы выехали оттуда. И так как мы дружили производственно, мы решили перенести эту установку сюда.
На початку слухань між представником міністерства екології Дмитром Струковим та активістами виник конфлікт, під час якого у чиновника забрали папку з документами. Там люди знайшли вже заповнений акт про те, що на слухання ніхто не прийшов.
Активісти викликали на місце поліцію аби заявити про фальсифікацію. Директор «Харків-ЕКО» Сергій Поляков пояснив: відходи, які знайшли активісти, знаходяться не на їхній території.
Сергій Поляков, директор «Харків-ЕКО»
Туда заезжает строительная техника, там и строительный мусор. — Т.е. это не ваше? — Нет. Даже те остатки ламп, что там лежат. У нас все лампы лежат на складе.
За словами представника мінекології, громадське слухання було зірване.
Новости по теме:
- Категории: Общество, Происшествия, Харьков; Теги: завод, заседание, ртуть;
- Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:
- подписывайтесь на нас в Telegram и обсуждайте новости в нашем чате,
- присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook , Instagram , Viber , а также Google Новости,
- смотрите в Youtube, TikTok, пишите или присылайте новости Харькова в нашего бота.
Вы читали новость: «Завод з утилізації та виготовлення ртуті: у Харкові відбулись громадські слухання (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»
- • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
- • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
- • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
- • Дата публикации материала: 15 марта 2019 в 19:45;
Корреспондент Юлія Бойко в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Харків’яни взяли участь у громадському слуханні аби переконати представників Міністерства екології перенести небезпечне підприємство в інше місце".