• Вс 19.01.2025
  • Харьков  +1°С
  • USD 42.17
  • EUR 43.32

Комунальники встановили на майдані Свободи огорожу, але активісти її розібрали (відео)

Общество   
Комунальники встановили на майдані Свободи огорожу, але активісти її розібрали (відео)

 Вранці в понеділок біля намету «Все для перемоги» намагалися розмістити свої конструкції працівники «Харківських тепломереж». Активісти патріотичних організацій вирішили, що це спроба знести волонтерську палатку і розібрали огорожу. 

Валентин Бистріченко, член ГО «Громадська варта Харків»
 Валик, куда ты ее тянешь? — Що ви робите, куди тягнете? — Нафиг отсюда, с майдана.

На майдані Свободи активісти розбирають огорожу, яку встановили навколо люків комунальники. Ті запевняють: з волонтерським наметом їхній приїзд ніяк не пов’язаний.

Руслан Ложніков, начальник магістрального району КП «Харківські тепломережі»
 Здесь находится тепловая магистральная камера узловая. Она требует ремонта. На данный момент это место оградили для того, чтобы убрать воду из камеры и допустить людей для обследования.  — Когда стало известно, что она аварийная? — Ну она уже на протяжении многих лет в плохом состоянии.

Активісти та депутати обурені: документів, які б підтверджували необхідність робіт, їм не показали. Комунальники стверджують: ані про дефект, ані про аварію не йдеться.

Олексій Лука, головний інженер КП «Харківські тепломережі»
На выезд машины наряд-допуск не нужен. На производство работ? Никаких работ сейчас не производится. В ней сейчас вода. Должна была приехать сюда откачка и откачать из камеры воду. Все.

Антон Сосницький, голова ГО «Антикорупційний блок учасників АТО»
 Ми розуміємо, що це фейк. Це кишенькове комунальне підприємство, яке керується в ручному режимі міським головою. І воно виконує його брудні підступні вказівки.

Пояснення сторін фіксують правоохоронці.
 Олена Баранник, речниця ГУ Національної поліції в Харківській області
Надійшло повідомлення, що тут відбуваються незаконні дії. Сюди викликали слідчо-оперативну групу Шевченківського відділу поліції, які зараз працюють на місці події.

Огорожу ставили поряд з наметом, а не навколо. Але один з координаторів харківського Євромайдану Володимир Чистилін впевнений: на тому би все не завершилося.

Володимир Чистилін, співкоординатор харківського Євромайдану
 Потім вони б розширили цю площу. Тут багато люків. Вони би сказали, що все в кварталі аварійне. Я думаю, що будуть провокації і надалі. Ми готові до різних варіантів сценарію. У тому числі і силових.

Про долю намету говорили і на засіданні парламентської комісії в Харкові. Її члени звернулися до очільників правоохоронних органів регіону, щоб ті підготували доповідь, яку в подальшому заслухають у Раді.

Борислав Береза, голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради
Як сталося, що голова міста Харкова пан Кернес, ігноруючи закон, розглядає петиції, які він хоче, а не ті, які набрали потрібну кількість голосів? Чи вважає пан Кернес себе людиною над законом в місті Харкові?

Намет цілодобово охороняється спецбатальйоном Нацполіції і патрульними, звітує голова обласного главку Валерій Сокуренко. Встановлені чотири камери відеоспостереження. Правоохоронець запевняє: право громадян на протест забезпечать.

Валерій Сокуренко, голова ГУ Нацполіції в Харківській області
Є дозвіл на проведення цієї акції, цього протесту — з 1 січня до 31 грудня 2019 року. Заборонити цей протест може тільки суд.  Приписом комунальної служби знести цей намет неможливо. Це неправильно і цього не буде допущено.

Прокурор області Юрій Данильченко заявляє: навіть якщо буде рішення суду, прокуратура його оскаржуватиме.

Юрій Данильченко, прокурор Харківської області
 Негайно буде подана апеляція. Першим питанням буде поставлена вимога до апеляційної інстанції — призупинити дію цього рішення.

Обіцяна техніка таки приїхала. Комунальники почали відкачувати воду і виливати її просто на бруківку.

У міськраді пояснили: на майдані Свободи взялися до планового ремонту, щоб підготувати мережу до опалювального сезону. Також стверджують: документів у волонтерів — немає. А очільника облуправління Нацполіції — «підставили», надавши таку інформацію.

Юрій Сідоренко, директор департаменту у справах інформації та зв’язків з громадськістю Харківської міськради
 Чинним законодавством не передбачено встановлення наметів або інших конструкцій під час проведення пікету.  Існує погоджувальна рада, на яку вони мають прийти і подати заявку. Обговорити з місцевою владою місце і час, на якому буде встановлено такий намет. Нічого з цього керівники не робили. 

У мерії додають, що не проти переносу намету до іншого місця. Тим часом, щоб убезпечити палатку, активісти встановили навколо будівельні блоки.

Автор: Олена Нагорна
Популярно

Вы читали новость: «Комунальники встановили на майдані Свободи огорожу, але активісти її розібрали (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 13 мая 2019 в 16:01;
  • Корреспондент Олена Нагорна в данной статье раскрывает новостную тему о том, что " Вранці в понеділок біля намету «Все для перемоги» намагалися розмістити свої конструкції працівники «Харківських тепломереж»".