• Пт 27.12.2024
  • Харьков  -1°С
  • USD 41.84
  • EUR 43.51

«Швидка допомога»: харків’яни скаржаться, що медики довго їдуть на виклики (відео)

Общество   
«Швидка допомога»: харків’яни скаржаться, що медики довго їдуть на виклики (відео)

Харків’яни в соцмережах скаржаться, що іноді бригаду доводиться чекати до 40 хвилин. 

Харківська журналістка Анна Юрченко викликала «швидку» десятки разів. Проблеми зі здоров’ям почалися півроку тому — через стреси та перевтому. Спочатку перелякалася, що це негаразди з серцем.

Анна Юрченко, журналістка телеканалу «112.ua»
Приступ панической атаки. Тебе просто плохо, у тебя колотится сердце. Давит грудная клетка. Очень тяжело дышать. Практически воздуха не хватает.

Тричі бригади доправляли дівчину до лікарні. Згодом медики констатували: «вегето-судинна дистонія». Якби дізналася про свій діагноз раніше, каже Анна, реагувала б на тривожні симптоми спокійніше. Навчившись надавати собі першу допомогу, іноді все одно потребувала кваліфікованих спеціалістів.

Анна Юрченко, журналістка телеканалу «112.ua»
 Второй раз когда случился сильный приступ, я «скорую» ждала где-то полчаса. Уже позвонили непосредственно самому начальнику «скорой», и уже буквально через 10 минут приехала машина.  Когда действительно была критическая ситуация и необходимо было, чтобы кто-то помог — где-то от 15 до 20 минут.

Дописи на тему доїзду «швидкої» можна зустріти в соцмережах.

Ольга Каленіченко, журналістка
Сусідка — бабуля 87 років. Постукала в двері. Задихається. Мабуть, тиск. Серце болить. Викликаю «швидку». Поклала на диван, біжу зустрічати внизу. Минуло 20 хвилин. Нікого немає.
— Дзвоню: «Де?»
— А машина ще не виїхала. Нікому їхати.
— Та ще трохи і не буде до кого!
— Зараз потороплю…

В облздоров’я стверджують: проблема не має системного характеру.

Богдан Федак директор департаменту охорони здоров’я ХОДА
 На щастя, наші машини і наші бригади доїжджають вчасно. І це підтверджується всіма абсолютно показниками… Хочу відразу сказати, що кожен виклик в нас записується на плівку і можна прослухати кожний виклик.

Який час встановлено на доїзд «швидкої»? У «Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» коментують: усі виклики розділяють у залежності від ступеня загрози життю на екстрені та невідкладні. Рішення приймають у центральній диспетчерській.

Наталія Філоненко, старша лікарка КЗОЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»
Розового цвета — это вызовы экстренные и перевозки, которые мы переводим в желтый цвет. Они идут во вторую очередь. Экстренный вызов. Бригада мне докладывает, что на рабочем месте произошла смерть. От кровотечения. Внезапно. Такие случаи вот у нас тоже бывают. 

На добу диспетчери опрацьовують понад 1500 викликів, на які виїжджають до 200 бригад.

Віктор Забашта, директор КЗОЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»
Згідно закону України ми прибуваємо за лічені хвилини. 3-4 хвилини і бригада на місці. Це всі випадки дорожньо-транспортних пригод… До 10 хвилин. До 20 хвилин за містом, область. Але я ще раз наголошую: мова йде про екстрені виклики.

 Наталія Філоненко, старша лікарка КЗОЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»
 Это различного рода кровотечения. Это ДТП, это травмы, падения с высоты, отравления. Все то, что угрожает жизни человека. 

Окрема категорія — скарги на підвищену температуру або на хвороби, з якими людина вже певний час існує. Зокрема це проблеми із серцем та тиском. Як зазначають у центрі, насамперед вони мають опікуватися вуличними викликами. Домашні ж обслуговують сімейні лікарі. Виключення — гострі стани.

Віктор Забашта, директор КЗОЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»
Законом до години і до двох на невідкладні виклики ми можемо їхати. Люди цього не розуміють. Таких випадків багато і дійсно парамедики у світі на них не виїжджають. Немає якихось служб, які б могли робити паралельно з нами якусь роботу. Перевезення хворих, наприклад, із лікарні додому. Або перевезення хворих на гемодіаліз.

Максим Федак пропрацював у бригаді «швидкої» понад чверть століття. Минулоріч чоловіка звільнили з санавіації. Впевнений, за критику керівництва.

Максим Федак, представник ГО «Швидка оберігає кожного»
Опоздания случаются не столько по вине бригад, сколько в связи с их нехваткой. На город Харьков должно быть по нормативам 150 бригад «скорой помощи». Их ездит в последнее время в лучшем случае в пределах 50-60.  Связано с неисправностью транспортных средств, с оттоком кадров. При таком количестве людей рассчитывать на своевременный доезд не приходится.

У центрі кажуть: пацієнти трапляються різні. Є й такі, які викликають «швидку» щоденно. По-перше — людину заспокоюють. Багатий досвід у цьому має Сергій Український. Стаж чоловіка — 40 років. Спочатку працював у стаціонарі, потім у бригаді «швидкої», а зараз приймає виклики.

Сергій Український, працівник диспетчерської КЗОЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»
 Стараешься понять: что. Зачастую не для того чтобы понять, насколько срочно. А, может быть, чтобы понять — какого профиля бригаду нужно послать. Надо с трезвым умом подходить. И за годы общения с больными уже выработано какое-то определенное чувство понимания меры срочности и необходимости нашей бригады.

Як зазначають лікарі, на кількість та характер викликів впливає сезонність. Узимку це обмороження та віруси, восени — отруєння грибами, влітку — травми на пляжах напідпитку. Виїзд «швидкої» наразі в середньому обходиться в 650 гривень.

Автор: Олена Нагорна
Популярно

Вы читали новость: ««Швидка допомога»: харків’яни скаржаться, що медики довго їдуть на виклики (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 13 июня 2019 в 15:46;
  • Корреспондент Олена Нагорна в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Харків’яни в соцмережах скаржаться, що іноді бригаду доводиться чекати до 40 хвилин".