• Вс 19.01.2025
  • Харьков  +1°С
  • USD 42.17
  • EUR 43.32

В Новобарському районi — екологiчна катастрофа (вiдео)

Общество   
В Новобарському районi — екологiчна катастрофа (вiдео)

У річці Уди масово гинуть риба та раки. Місцеві мешканці скаржаться на сморід і б’ють на сполох, а екологи пояснюють: причина лиха – нестача у воді кисню. У Держрибгоспі обіцяють розв’язати проблему найближчим часом – до річки додатково пустять воду, аби її мешканцям стало легше дихати. 

Мешканець Новобаварського району Ігор Теліга згадує: ввечері гуляв вулицею Базарною із собакою. Несподівано відчув неприємний запах від річки. Чоловік каже: від побаченого жахнувся. Сотні мертвих риб та раків плавали на поверхні.

Ігор Теліга, мешканець Новобаварського району

Это, наверное, уже с неделю, но так, по чуть-чуть. Такое количество появилось не сразу. Бывало, но не в таких масштабах. 

Ніколь Костенко, кореспондентка

Понад дві тисячі мешканців річки Уди загинули на початку серпня. Серед них плітки, карасі та раки. Наразі напівмертві особини продовжують з’являтися на поверхні води. Місцеві мешканці налякані, що це може стати екологічною катастрофою. 

У кількох метрах на пляжі відпочивають люди. Нарікають, що мильний білий наліт на поверхні води з’являється періодично. Також скаржаться, що цьогоріч Уди постійно потерпають від забруднень. Згадують, як на початку червня вода набула помаранчевого кольору, згодом стала мутно-білою. Місцевий мешканець Олександр стверджує: невідомі відходи зливають з вантажiвок.

Олександр, мешканець Новобаварського району

Уровень воды упал, циркуляция воды исчезла. Эти стоки промывались водой проточной. Но на это никто не обращал внимание. С обеих сторон есть стоки. И их уносило в реку. Там с частного сектора течет канава.

Волонтер Володимир Голубнічєв розповідає: приїхав після численних скарг від місцевих мешканців.

Володимир Голубнічєв, волонтер ГО «Порятунок тварин Харків»

Сейчас написали заявление в полицию. Также к нам приедут сотрудники рыбнадзора, чтобы тоже это все зафиксировали и дальше развивалась эта проблема. Потому что это просто беспредел. 

Біолог Андрій Тупіков наголошує: зволікати не можна, бо в такому середовищі мешканці річки проживуть лічені дні.

Андрій Тупіков, член екологічної групи «Печеніги»

Цю проблему насправді можна вирішити хоча б тимчасово. Наприклад, як це роблять в акваріумах — закинути декілька шлангів, які просто подавали б кисень до цієї води. Або цю проблему могло б вирішити відкриття дамби. Просто дати річці текти. Тому що коли вона буде текти, буде забезпечуватись аерація.

У Держрибгоспі коментують, що це вже не перший випадок. Щодо стану річки раніше зверталися до Держпродспоживслужби, надзвичайників і екологів. Підтверджують, що риба гине через нестачу кисню.

Андрій Титечко, начальник відділу іхтіології облуправління Державного агентства рибного господарства

Решили буквально сегодня вопрос об освобождении речки. Откроют шандор, хотя там тоже водой не очень наполнено, но они согласовали этот вопрос с орендатором. Чтобы хотя бы пару дней вода проточная пробежала и хоть чуть-чуть обогатила ее кислородом.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом порушення правил охорони вод. Максимальне покарання — 5 років в’язниці.

З інформації на сайті Нацполіції в Харківській області

Попередньо, забруднення будь-якими речовинами не встановлено. Представники екологічної служби зробили забір води з водоймища на предмет виявлення факту забруднення. 

Автор: Ніколь Костенко
Популярно

Вы читали новость: «В Новобарському районi — екологiчна катастрофа (вiдео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 16 августа 2019 в 19:31;
  • Корреспондент Ніколь Костенко в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Екологічна катастрофа в Новобаварському районі. У річці Уди масово гинуть риба та раки. Місцеві мешканці скаржаться на сморід і б’ють на сполох, а екологи пояснюють: причина лиха – нестача у воді кисню. У Держрибгоспі обіцяють вирішити проблему найближчим часом – до річки додатково пустять воду, аби її мешканцям стало легше дихати. ".