Нова команда МОЗу скоротила фінансування на закупівлю ліків для орфанних хворих (відео)
В Україні зменшать витрати на закупівлю ліків для людей з рідкісними хворобами. Це, за даними Міністерства охорони здоров’я, передбачає бюджет на наступний рік.
Вікторія Яковенко кореспондентка
Нова команда міністрів, яка займається охороною здоров’я скоротила бюджет на витрати для орфа хворих. Фінансування на закупівлю ліків від рідкісних хвороб зменшилося майже вдвічі. Чи є вихід з цієї ситуації? І ось у якому становищі опинилися батьки та хворі діти.
Максиму Федоренко 14 років, мріє стати пожежником. Коли хлопчику виповнилося 6, йому поставили діагноз — м’язова дистрофія Дюшена. Це орфанне захворювання.
Ганна Федоренко, мати Максима
Тяжелое генетическое заболевание , которое ведет к постепенному разрушению мышц, и существенному сокрощению продолжительности жизни. У нас мы часто видим, что в 14 лет уже дети уходять, средняя продолжительность 20 лет.
Віталій Матюшенко — батько 16-річної Юлії. Коли дізнався про діагноз доньки, створив організацію «Діти зі спінальною м’язовою атрофією».
Віталій Матюшенко, президент організації «Діти зі спінальною м’язовою атрофією»
Державного бюджету для рідкісних захворювань ніколи не вистачало. Останні роки в межах фіксованої суми міністерство намагалося розподілити кошти між кількома пацієнтськими організаціями, кількома напрямками для рідкісних захворювань.
Згідно з законопроєктом Міністерства охорони здоров’я, наступного року бюджет на ліки для орфанних хворих зменшиться майже вдвічі. Наприклад, якщо в 2019 на дітей з муковісцидозом держава витратила 72 мільйони гривень, то у 2020 заплановано лише 35.
Тамара Міщенко, завідуюча кафедри клінічної невралгії, психіатрії та наркології ХНУ ім.В.Н.Каразіна
Эти заболевания еще характеризуются тем, что они требуют специфического лечения. Причем постоянного приема этих препаратов, которые являются часто очень дорогостоящими. Поэтому конечно нужна государственная поддержка, потому что это постоянный прием лекарственных препаратов.
За словами спеціаліста, повністю вилікувати орфанну хворобу не можливо. Але ліки допомагають пацієнтам зменшити інвалідність та подовжити тривалість життя.
Новости по теме:
- Категории: Общество, Харьков; Теги: бюджет, МОЗ, редкие заболевания, сокращение;
- Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:
- подписывайтесь на нас в Telegram и обсуждайте новости в нашем чате,
- присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook , Instagram , Viber , а также Google Новости,
- смотрите в Youtube, TikTok, пишите или присылайте новости Харькова в нашего бота.
Вы читали новость: «Нова команда МОЗу скоротила фінансування на закупівлю ліків для орфанних хворих (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»
- • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
- • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
- • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
- • Дата публикации материала: 1 октября 2019 в 16:40;
Корреспондент Вікторія Яковенко в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "В Україні зменшать витрати на закупівлю ліків для людей з рідкісними хворобами. Це, за даними Міністерства охорони здоров’я, передбачає бюджет на наступний рік.".