• Пн 25.11.2024
  • Харьков  +1°С
  • USD 41.32
  • EUR 42.99

У Харкові творча родина зберігає і передає традиції петриківського розпису (відео)

Культура   
У Харкові творча родина зберігає і передає традиції петриківського розпису (відео)

У Харкові живе та працює творча родина, закохана у народні традиції. Олександр, Тамара та Олеся Вакуленки займаються петриківським розписом. Кожен має свій особистий стиль. Петриківка походить з однойменного села на Дніпропетровщині. Саме там народилася Тамара Вакуленко. Малювати почала ще в дитинстві, а навчала її мати-художниця.

 

Тамара Вакуленко, заслужена майстриня народної творчості України
Почати треба з самого старшого художника — це Ганна Самарська, народний художник України, учениця Катерини Білокур. Вона народилась у Богданівці, в тому ж селі, де працювала на той час відома художниця Катерина Білокур. І була її ученицею. Мама попала в Петриківку, там залишилась жити і живе до цього дня. 

 

Петриківський розпис включений до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Мінкультури України визначило його об’єктом нематеріальної культурної спадщини. Найчастіше петриківка — це рослинний орнамент.

Раніше пензлики для петриківки робили переважно з котячої шерсті, розповідає художниця. Фабричні вироби дозволити собі не могли. Саморобні пензлики використовують і зараз, для найтонших елементів малюнка.

Тамара й Олександр познайомилися під час навчання у Харківському художньо-промисловому інституті. Нині це академія дизайну та мистецтв. Одружені тридцять років. Підраховують: за цей час створили декілька тисяч робіт.

 

Олександр Вакуленко, заслужений майстер народної творчості України
Я дуже люблю народне мистецтво, саме українське. Взагалі мені українське близько по духу. Народне мистецтво, якщо воно щире, справжнє, воно завжди гарне.

 

 

Олександр пишається донькою Олесею. Відома харківська художниця та дизайнерка зараз живе в Києві. Дівчина створила творчу майстерню, одним з напрямків роботи якої є авторський одяг з ручним розписом.

З кожним роком інтерес до українського розпису росте, зазначає Тамара Вакуленко. Тому родина залюбки навчає петриківці інших. Одній з учениць Тетяні Голіковій — сімдесят пять.

 

Тетяна Голікова, учениця подружжя Вакуленків
Меня всегда влекла красота и здесь я увидела, что петриковская роспись — это единство формы, цвета и техники. 

Майстри запевняють: навчитися народному живопису може кожен. Єдине, що потрібно — це бажання.

Автор: Олена Верекомська
Популярно

Вы читали новость: «У Харкові творча родина зберігає і передає традиції петриківського розпису (відео)»; из категории Культура на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 7 ноября 2019 в 16:11;
  • Корреспондент Олена Верекомська в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "У Харкові живе та працює творча родина, закохана у народні традиції. Олександр, Тамара та Олеся Вакуленки займаються петриківським розписом. Кожен має свій особистий стиль. Петриківка походить з однойменного села на Дніпропетровщині.".