У Харкові за останні два місяці сталося сім ДТП за участю електроколес (відео)
За правилами дорожнього руху власники електроколес ніяк не кваліфікують, місць для катання не призначили та й штрафи — як для пішоходів.
Покатеньки на електроколесі активно витісняють їзду на традиційних велосипедах.
«Моноколесник» — так себе називає Андрій після того, як оволодів пристроєм. Це сталося три місяці тому. Чоловік придбав на той момент найновішу модель моноколеса за 14 тисяч гривень. Каже: анітрохи не шкодує витрачених грОшей, бо від поїздок отримує задоволення.
Андрій Таченко, власник моноколеса
Работа у меня сидячая и, с одной стороны, — это способ развлечься или отвлечься. И как там говорят: здоровье человека определяется тем, как он умеет держать баланс. Это действительно так и я думаю, что у многих людей проблемы с поясницей, спиной в силу образа жизни. И действительно в пояснице это дало положительный эффект.
Вправно їздити Андрій почав через три дні після купівлі, але, згадує, до цього добряче пошкрябав корпус моноколеса.
Андрій Таченко, власник моноколеса
Два падения были в сумерках на незнакомых территориях. — Из-за ям? — Да. В основном, это ямы и бугры. Даже бугры более опасны, потому что тебя подбрасывает.
Вікторія Бондаренко, кореспондентка
Як запевнив власник електроколеса, керувати таким транспортом доволі просто. Стаємо на педалі, нахиляємо тулуб уперед і рушаймо. Таке колесо може набирати швидкість до 30 кілометрів на годину. Проте новачкам радимо не газувати.
Для велосипедів регулярно будують спеціальні доріжки, для ролерів також виділяють місця. А ось для гіробордів, моноколес та електросамокатів — поки що ні. Це необхідно зробити, кажуть спеціалісти, адже їхня швидкість значно більша. Як наслідок, за даними поліції, впродовж останніх двох місяців у Харкові сім разів відбувалися ДТП з участю такого транспорту.
Денис Журавель, автоексперт
Ці нові пристрої: електроскутери, гуроборди — не передбачені правилами дорожнього руху як транспортний засіб. Можна розглядати осіб, які пересуваються на цих електропристроях, як пішоходів, тобто пішоходам, як ви знаєте, забороняється пересуватися проїжджою частиною.
Експерт підкреслює: за пересування проїжджою частиною водій електротранспорту повинен сплатити штраф — 51 гривню. Це кваліфікується як перехід у неналежному місці. Проте якщо це призвело до аварії, то сума збільшиться до 170.
Новости по теме:
- Категории: Общество, Харьков; Теги: ДТП, моноколесо;
- Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:
- подписывайтесь на нас в Telegram и обсуждайте новости в нашем чате,
- присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook , Instagram , Viber , а также Google Новости,
- смотрите в Youtube, TikTok, пишите или присылайте новости Харькова в нашего бота.
Вы читали новость: «У Харкові за останні два місяці сталося сім ДТП за участю електроколес (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»
- • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
- • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
- • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
- • Дата публикации материала: 22 ноября 2019 в 18:50;
Корреспондент Вікторія Бондаренко в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "За правилами дорожнього руху власники електроколес ніяк не кваліфікують, місць для катання не призначили та й штрафи — як для пішоходів.".