• Пт 22.11.2024
  • Харьков  +3°С
  • USD 41.29
  • EUR 43.47

Стамбульський протокол: у Харкові підняли тему щодо тортур засуджених (відео)

Общество   
Стамбульський протокол: у Харкові підняли тему щодо тортур засуджених (відео)

У Харкові обговорили Стамбульський протокол. У документі йдеться про процедури виявлення та фіксування можливих ознак катувань засуджених, аби це могло бути доказом у суді.

Зокрема, спеціалісти розповідали про інцидент в Олексіївській виправній колонії №25.

 

Людмила Клочко керівниця громадської приймальні Харківської правозахисної групи

Они жаловались, но они не могут доказать это, потому что нужно быть ну очень избитым, чтобы тебя отправили в больницу за пределами зоны. Или что-нибудь с тобой случится, упадешь там с крыши 20 раз. И все.

 

У Стамбульському протоколі є навіть розділ, який стосується діагностики не тільки фізичних, а й психологічних тортур. Керівник громадської організації «Комплексна психологічна допомога» Андрій Гайдабрус розповідає про медичні аспекти катувань.

 

Андрій Гайдабрус керівник ГО «Комплексна психологічна допомога»

В первую очередь – это физическое доказательство пыток. Это показания свидетелей или сокамерников в виде фиксации и осмотр, непосредственно, самими специалистами, врачом. А также изучение медицинской документации, которая сопровождает каждого человека на всех этапах его жизни.

 

Правозахисник Павло Шваб підкреслює: у минулому році до Харківської правозахисної групи звернулися близько 300 людей. Більшість серед них — ув’язнені, які скаржилися на катування та жорстоке поводження.

 

Павло Шваб адвокат Харківської правозахисної групи

Не потрібно боятися, потрібно звертатися за допомогою до спеціалістів. Якщо не дай бог, таке сталося з вами або з кимось із ваших знайомих, потрібно звертатися за допомогою.

 

 

 

 

Людмила Клочко, керівниця громадської приймальні Харківської правозахисної групи

Це дуже тонка така матерія – отримати від в’язнів скаргу на їхнє начальство. Навіть ті, хто вийшли, вони погоджуються тільки розповісти анонімно. Чому так? Не знаю.

 

 

Про те, що ув’язнені 25-ої колонії раніше не скаржилися на тортури, каже й член спостережної ради при Харківській облдержадміністрації Айгуль Муканова.

 

Айгуль Муканова член спостережної ради при ХОДА

Это единственная колония, в которой осужденные вообще отказывались говорить о проблемах, о заболеваниях. Они просто пришли, их пригоняли, так скажем. Они садились на стул. Это было анонимное анкетирование, без указания данных персональных. Узнавали, зачем я приехала. Вставали и говорили: мы ничего не хотим говорить. И не один из них не рассказал ничего.

 

У Стамбульському протоколі йдеться про встановлення стану осіб, які стверджують, що зазнали катувань. Згідно документу, після проведення медичних аналізів, результати такої оцінки надаються судовому або будь-якому іншому органу розслідування. Однак, правозахисники стверджують: ситуацій, коли працівників колонії відстороняли від посад за катування — поки що не було.

 

Людмила Клочко керівниця громадської приймальні Харківської правозахисної групи

Людей за це не звільняють поки що. Навіть, якщо таке буває, то це не пов’язано, безпосередньо, із катуваннями. Це пов’язано із якимись порушеннями.

 

Автор: Анна Шевченко
Популярно

Вы читали новость: «Стамбульський протокол: у Харкові підняли тему щодо тортур засуджених (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 16 января 2020 в 16:08;
  • Корреспондент Анна Шевченко в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "У Харкові обговорили Стамбульський протокол. У документі йдеться про процедури виявлення та фіксування можливих ознак катувань засуджених, аби це могло бути доказом у суді".