На Харківщині фахівці прогнозують зріст захворюваності на грип та ГРВІ (відео)
За інформацією Харківського обласного лабораторного центру, на першому тижні лютого захворюваність на грип та ГРВІ зросла майже на третину.
Олександр Шемаєв, кореспондент
При перших ознаках цих хвороб лікарі радять залишатися вдома та в жодному разі не переносити грип на ногах. Це вбереже вас від серйозних наслідків.
Лікарі нагадують про симптоми ГРВІ та грипу. Це підвищення температури, ломота в тілі, кашель, нежить та слабкість.
Харків’янин
Грипом только переболел. Пил таблетки, а потом лечился антибиотиками.
У лабцентрі заспокоюють: торік у цей період на грип та ГРВІ в області хворіли 5% мешканців регіону, а зараз — 3%. Лікарка-епідеміологиня Карина Торяник закликає щорічно робити щеплення.
Карина Торяник, лікарка-епідеміолог Харківського обласного лабцентру
Щеплення проводяться в Україні та Харківській області дозволеними та зареєстрованими вакцинами. Це «Ваксигрип», «ДжиСіФлю» та «Інфлувак». Зараз на території області можна замовляти вакцину «Інфлувак». Зараз, з початку епідемічного сезону, щеплено більше 11 тисяч осіб. З них 4221 — це люди з групи ризику. Тобто медичний персонал, особи із хронічними захворюваннями.
Карантин в навчальних закладах — це звичайна профілактика, зазначає терапевчиня Валентина Нагорна. Жінка пояснює: його вводять, аби хворі діти не заражали здорових. Щоб покращити імунітет терапевчиня радить вживати більше фруктів та ягід. У пригоді стануть журавлина, шипшина, малина, цитрусові та імбир. Окрім цього, не бажано пити лимонад та їсти снеки, бо вони додатково навантажують травну систему. Також терапевчиня радить частіше мити руки, у публічних місцях користуватися медичною маскою, а носові хустинки замінити на паперові серветки.
Валентина Нагорна, терапевтка
Рассказывают страшилки, что люди погибают от вируса. Нет, умирают не от вируса, а от небрежности. Погибают, потому что пропускают своевременное назначение антибиотиков, неправильно лечатся, не отлеживаются. Возникают осложнения, а особенно у людей с ослабленным иммунитетом. И начинаются бронхиты, пневмонии, осложнения на сердце. Так же миокардиты и все, что угодно. Это если упустить момент.
За даними лабцентру, епідпоріг перевищений у 8 районах Харківщини. Найбільше в Коломацькому — у понад два рази. Також лідерами із захворюваності є Красноградський, Великбурлуцький, Первомайський та Нововодолажський райони. Через карантин там закрили чотири десятки шкіл. А у Харкові — інтернат «Обдарованість» та заклад номер 9 санаторного типу.
Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації
Десь по районах, десь у місті Харкові закриті класи, десь закриті школи. Але немає нічого критичного у цих щорічних спалахах грипу.
Фахівці інформують: епідпоріг у регіоні — один із найнижчих в Україні. Але захворюваність на сезонні недуги все одно зростатиме.
Новости по теме:
- Категории: Общество, Харьков; Теги: ГРВІ, грип, грипп, епідемія грипу;
- Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:
- подписывайтесь на нас в Telegram и обсуждайте новости в нашем чате,
- присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook , Instagram , Viber , а также Google Новости,
- смотрите в Youtube, TikTok, пишите или присылайте новости Харькова в нашего бота.
Вы читали новость: «На Харківщині фахівці прогнозують зріст захворюваності на грип та ГРВІ (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»
- • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
- • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
- • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
- • Дата публикации материала: 6 февраля 2020 в 19:45;
Корреспондент Олександр Шемаєв в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "За інформацією Харківського обласного лабораторного центру, на першому тижні лютого захворюваність на грип та ГРВІ зросла майже на третину.".