В Об’єднанні профспілок Харківщини прокоментували новий законопроєкт про працю (відео)
Кабмін вніс новий законопроєкт про працю до Верховної Ради наприкінці минулого року. Якщо парламент ухвалить цей кодекс, чинний КЗОТ, який діє з радянських часів, втратить чинність.
Дар’я Бортникова, представниця студентства ХНУ ім. В.Н. Каразіна
Тепер взаємовідносини між роботодавцем і працівником будуть трохи спрощені, трохи гнучкіші, але це передбачає відміну багатьох гарантій.
В Україні майже пів століття діє радянське трудове законодавство. Нещодавно в Раді зареєстрували законопроєкт «Про працю», який викликав у суспільстві і критику, і суперечки. Соціологиня за фахом Дар’я Бортникову зазначає: зміни торкнуться вагітних, жінок у декреті, людей, що працюють позмінно, і тих, хто мають понаднормову роботу.
Дар’я Бортникова, представниця студентства ХНУ ім. В.Н. Каразіна
Сьогодні особа, яка знаходиться у відпустці за пологами та народженням дитини, потім за уходом за дитиною, протягом трьох років вона не може бути звільнена. За нею зберігаються трудові її права. Вона виходить на те ж місце роботи, з цією ж оплатою. Законопроєктом регламентується, що всі особи «вільні», тобто це передбачає, що така жінка за ініціативою роботодавця може бути звільнена.
Законопроєкт підготовлений у Мінекономіки. В Об’єднанні профспілок Харківської області вважають: його потрібно ще допрацьовувати.
Сергій Тесленко, голова Об’єднання профспілок Харківської області
Все проблемные вопросы правовых отношений между работодателем и работником здесь не отображены. Не были затронуты вопросы и трудовой дисциплины, и охраны труда, и отпуска различным категориям. Все это надо вносить!
Для порівняння: чинний кодекс нараховує 265 статей, новий — 99. Тож завдяки невеликому обсягу його можуть розглянути за прискореною процедурою.
Тимофій Милованов, міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України
Сьогодні потрібно дозволити всі ті трудові відносини, які є. І не потрібно боятися змінювати Україну. Захищати робітника ми маємо через конкуренцію. Державна служба праці має бути реформована, Держпродспоживслужба, податкова. Воно має працювати так, щоб у тих умовах, коли не працює конкуренція, там насправді працювала держава.
В уряді кажуть: мета змін — допомогти людям легше знаходити роботу та більше заробляти. Вони передбачають трудові договори, гнучкий графік та віддалену працю. Тривалість відпустки за власний рахунок збільшується вдвічі: до 30 днів на рік. Також трудові книжкИ переведуть у цифровий формат.
Тимофій Милованов, міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України
Швидкість і простота — це головне в новому законопроєкті. Сьогодні в середньому людина 3,5 місяці може шукати роботу. Це, як вважають у міністерстві, несприятливо довго. Це тому, що вакансії дуже повільно працюють. Наш ринок праці дуже повільно працює. Це втрати для економіки.
Натомість в Об’єднанні профспілок стверджують: держава таким чином нівелює свою роль у питаннях правового регулювання.
Сергій Тесленко, голова Об’єднання профспілок Харківської області
Отдается все на откуп трудовым договорам, которые будут выше закона о труде. Если взять статью 35 этого закона, без мотиваций, без какой либо доказательной базы работодатель имеет право уволить работника.
В уряді запевняють: звільнити працівника легко не вийде, бо роботодавець повинен попереджати про це заздалегідь.
Тимофій Милованов, міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України
Навіть якщо ви на строкових договорах і працюєте місяць, потім ще місяць, але працювали таким чином 5 років, то вас мають попередити за пів року, або за три місяці заплатити компенсацію за пів року.
В Об’єднанні профспілок це нововведення називають суперечливим. Мовляв, робітник, якому відомо про прийдешнє звільнення, навряд чи буде працювати на повну. Та додають: деякі люди при оформленні не читають договори, а в них роботодавці можуть вказати причини для звільнення. В уряді кажуть: нові норми регулюватимуть відносини роботодавець-працівник і конфлікти на підприємствах.
Тимофій Милованов, міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України
У сучасному ринку праці важливо, щоб роботодавець міг знайти собі тих людей, з якими йому працюється добре. І щоб робітник міг знайти собі такого роботодавця, з яким йому працюється добре. Для цього потрібно легко сходитись та легко розходитись, але при цьому потрібно захистити, щоб тут ніхто не маніпулював.
19 лютого в Києві на вулиці Банковій анонсований пікет профспілок України. Очікується, що новий законопроєкт обговорюватимуть кілька сотень людей.
Новости по теме:
- Категории: Общество, Политика, Украина, Харьков; Теги: закон, новый закон, профсоюз;
- Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:
- подписывайтесь на нас в Telegram и обсуждайте новости в нашем чате,
- присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook , Instagram , Viber , а также Google Новости,
- смотрите в Youtube, TikTok, пишите или присылайте новости Харькова в нашего бота.
Вы читали новость: «В Об’єднанні профспілок Харківщини прокоментували новий законопроєкт про працю (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»
- • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
- • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
- • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
- • Дата публикации материала: 18 февраля 2020 в 17:33;
Корреспондент Олена Верекомська в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Кабмін вніс новий законопроєкт про працю до Верховної Ради наприкінці минулого року. Якщо парламент ухвалить цей кодекс, чинний КЗОТ, який діє з радянських часів, втратить чинність".