• Сб 23.11.2024
  • Харьков  +9°С
  • USD 41.29
  • EUR 43.47

Марш жіночої рівності у Харкові: як це було (фоторепортаж)

Общество   
Марш жіночої рівності у Харкові: як це було (фоторепортаж)

Понад 1000 учасників, яскраві перформанси, плакати провокативного змісту та багато іншого.

О 14:00 від станції метро має рушити колона активістів, що виборюють права жінок. Вже о 13:30 біля намету “Все для перемоги” вишукувалися близько 100 нацгвардійців. Поліцейські встали “живим коридором” за периметром території скупчення активістів. Поліцейські автівки та автобуси стояли вздовж перекритої частини вулиці Сумської.

Серед учасників та учасниць заходу майже не було людей, які б не мали при собі плакат, чи не були б якось тематично вдягнені. Яскравий перформанс влаштували 4 дівчини, кожна з яких тримала в руках плакат з написами “не тьолочка”, “не киця”, не “принцеса” і одягнені вони були саме у ті костюми, про які йшлося в плакаті. Одна з активісток, яка була у вбранні кішки зауважила: вона не дозволяє собі в робочих відносинах називати чоловіків пестливими фразами. І не хоче, аби до неї зверталися так само. Від “дрібниць” до глобальних проблем. На деяких плакатах жінки та чоловіки вимагали ратифікації Стамбульської конвенції — міжнародної угоди ради Європи щодо насильства по відношенню до жінок і домашнього насильства, вона є у вільному доступі для підписання з 2011 року.

“Права жінок — права людини”, “Місце жінки всюди” “Ну-мо, Харків, права замість парків” та багато інших гасел скандували активісти та активістки. Чоловіків від усієї кількості присутніх було близько 20%.

Рівно о 14:00 колона рушила в бік “Майдану Конституції”. Пройшли 100 метрів і зупинилися. Дорогу перегородили представники ГО “Традиція і порядок”. Близько 20 чоловіків влаштували власну акцію. Тюльпани, хліб, література, що пропагує традиційні сімейні цінності — набір цих молодиків. За їхніми словами, вони прийшли свататися до дівчат. Мовляв, у цьому натовпі є багато гарних молодиць, але вони просто “заплуталися”. Патріархат, на думку представників ГО, — насамперед піклування про жінку, це про традиційні сімейні цінності. Поліціянти дуже зухвало попросили молодих людей відійти та звільнити дорогу. Почалася невеличка сутичка, але колона рушила далі, а хлопці просто пішли до кінцевої зупинки маршу і стали чекати там. Феміністи та феміністки спокійно дійшли до майдану Конституції. На шляху зустрічалися багато випадкових перехожих, які просто зупинялися і дивилися на яскравих мітингувальників.

Біля Історичного музею дівчат зустріли вже давні знайомі з “традиції і порядку”. За маленьким столом сидів один з активістів, який заявив, що має серйозний намір свататися. Але поліція все одно їх посунула, паралельно із тим, одна з феміністок невідомо звідки дістала гарбуза та сунула в руки хлопцеві (з давніх часів гарбуз дівчата виносили на своє подвір’я, як знак того, що за цього хлопця заміж вони не підуть). Парубок намагався повернути подарунок, але дівчина була наполегливою.

Близько 20 хвилин біля музею всі охочі висловитися говорили слова підтримки одна одній в мегафон, чотири дівчини в балаклавах били в барабани. Хтось просто спілкувався, обіймався, цілувався.

По закінченню акції учасники, які виглядали найяскравіше і переживали за свою безпеку, в супроводі поліції виїхали на автобусі до іншої станції метро.

Анна Шаригіна — одна з організаторок, розповіла, що вперше за ті 5 років, що відбуваються подібні марші зібралася така велика кількість людей. Анна нарахувала близько 1000. Поліція наводить цифру 500.

Також, за словами організаторки, їй дуже шкода що подібні акції все ще мають проходити у супроводі такої великої кількості правоохоронців. І висловила сподівання, що в майбутньому про свої права та свободи люди зможуть говорити більш вільно.

Також наш кореспондент зробив опитування людей, які були присутні на марші.

Діана, студентка.
«Ми боремося проти патріархату і хочемо, щоб у жінок не було «скляної стелі» в кар’єрі».

Елеонора, студентка.
«Я прийшла сюди, щоб підтримати жінок, які потерпали від домашнього насильства. Хочу, щоб влада почула жінок і прийняла закон, щодо насильства».

Катерина, кризова психологиня.
«Жінки часто страждають від наївних прав та домашнього насильства. Я часто працюю з такими людьми, тому ми з сім’єю прийшли на цей марш».

Іван, студент.
«Я підтримую права жінок, їх треба захищати, а чоловіків виправляти».

Юлія, художниця.
«Підтримую марш, адже треба захищати чоловіків та жінок від насильства, але я проти радикального фемінізму, там є багато пунктів, які мені не подобаються».

Світлана, активістка.
«Хочу, щоб права жінок і чоловіків були однаковими»

Олексій, студент.
«Цей марш — розпал ненависті, а ми за кохання та розуміння двох планет — чоловічої та жіночої».

Автор: Алика Пихтерева, Виталий Залевский
Популярно

Вы читали новость: «Марш жіночої рівності у Харкові: як це було (фоторепортаж)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 8 марта 2020 в 21:34;
  • Корреспондент Алика Пихтерева, Виталий Залевский в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Понад 1000 учасників, яскраві перформанси, плакати провокативного змісту та багато іншого. У Харкові пройшов марш жінок. ".