• Пт 22.11.2024
  • Харьков  +4°С
  • USD 41.29
  • EUR 43.47

Верховна рада розглядає альтернативні бюджетні проєкти

Политика   
Верховна рада розглядає альтернативні бюджетні проєкти

13 квітня 2020 року на позачерговому засіданні Верховної Ради розглядаються два варіанти змін до закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Початок розгляду, згідно до регламенту, заплановано на 14-00, по завершенні процедури реєстрації нардепів та складення ними присяги.

Перший — основний — законопроект розроблявся групою депутатів — 15 осіб. Доповідачем виступає заступник Голови Комітету з питань бюджету Олександр Трухін.

Альтернативний законопроєкт подали на розгляд троє нардепів — Олексій Гончаренко, Вікторія Сюмар та Ірина Фріз. Гончаренко заявлений доповідачем саме цього документу, хоча на сайті верховної ради зазначається, що він доклав рук до обох документів — основного та альтернативного.

Обидва законопроекти пройшли через Комітет з питань бюджету та ще 22 профільні Комітети, котрі розглядали зміни фінансування відповідних Міністерств.

На своїй сторінці в Facebook Гончаренко виклав зауваження щодо пропозицій, викладених у основному законопроєкті: «На засідання бюджетного комітету виніс пропозицію обмежити зарплату чиновникам, держслужбовцям та членам наглядових рад у розмірі 10 мінімальних зарплат до кінця року. Вчора Зеленський під час свого звернення заявив про обмеження зарплат усіх держслужбовців до 47 тисяч грн на час карантину. Але це обмеження буде ЛИШЕ на час карантину. Це неправильно та цинічно. Зарплати потрібно обмежити не лише на час боротьби з коронавірусом, а до кінця року, адже основні економічні наслідки ми відчуємо уже після карантину.»

На засідання бюджетного комітету виніс пропозицію обмежити зарплату чиновникам, держслужбовцям та членам наглядових рад у розмірі 10 мінімальних зарплат до кінця рокуВчора Зеленський під час свого звернення заявив про обмеження зарплат усіх держслужбовців до 47 тисяч грн на час карантину. Але це обмеження буде ЛИШЕ на час карантину. Це неправильно та цинічно. Зарплати потрібно обмежити не лише на час боротьби з коронавірусом, а до кінця року, адже основні економічні наслідки ми відчуємо уже після карантину.

Публикувахте от Олексій Гончаренко в Събота, 11 април 2020 г.

Скорочення видатків на зарплати чиновників не стосуються видатків на утримання Офісу Президента.

Про це повідомив нардеп Борислав Береза: «Сьогодні в ВР повинні проголосувати за зміни в бюджеті і наповнення «антивірусного» фонду. Фактично це ті кошти, які повинні піти на медицину і порятунок українців від коронавирусу. Тому я очікував, що включать режим максимальної економії, зрізавши гроші на утримання влади в першу чергу.

 

Наприклад, утримання Офісу президента обходиться нам з вами, практично, в мільярд гривень на рік. І це дуже багато. Особливо для України.

Але з величезним подивом я дізнався, що на потреби Офісу президента пропонують виділити ще 7 мільйонів гривень. Мабуть на зйомки нових відосіков. А могли б на ці гроші купити десяток апаратів ШВЛ. Але мабуть Офісу президента потрібніше. А ми можемо потерпіти.»

Як повідомлялося МГ «Об’єктив», 31 березня  Верховна Рада відмовила Кабміну в прийнятті “дефіцитного” бюджету, розраховуючи на чергову фінансову підтримку МВФ. Однак, один із законів про банки, який був головною умовою Міжнародного валютного фонду задля надання Україні кредиту, депутати заблокували поданням понад 13 тисяч поправок.

Нардеп Микола Княжицький критично поставився до можливості виконання бюджету, який  подається на розгляд Верховної Ради у основному законопроєкті:

«Подивився проєкт бюджету, запропонований урядом. Він значно кращий, ніж попередній. Європейська Солідарність змогла відстояти більшу прозорість витрат, збільшення фінансування культурних і освітніх інституцій.

Очевидно інше : цей бюджет не можливо виконати. До стрімкого економічного падіння «Слуги народу» довели Україну ще до пандемії. Карантин значно загальмував економіку.

МВФ коштів не дасть через блокування «Слугами народу» і деякими їхніми союзниками банківського закону. Де брати кошти? В Росії? У них через падіння цін на нафту ситуація погана. Але останнім акордом перед падінням імперії може бути втілення мрії безумного імператора прикупити собі Україну.

Моя робота в Раді зі «Слугами народу» (маю на увазі їх як цілісну політичну силу, у якій ж, звичайно і професійні люди, але вплив їх замалий) свідчить про наступне. Влада справді нічого не прогнозує, не планує стратегічно, живе днем сьогоднішнім. Не тому, що не хоче. Тому, що не вміє. І тут найбільша небезпека.«

Автори основного законопроєкту, який пропонує внесення змін до закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» наразі ніяких коментарів не дають.

Наразі невідомо з яких джерел братимуть фінансування, адже попередній варіант бюджету мав дефіцит у 202 мільярди гривень.

 

Автор: Вікторія Березка
Популярно

Вы читали новость: «Верховна рада розглядає альтернативні бюджетні проєкти»; из категории Политика на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 13 апреля 2020 в 13:57;
  • Корреспондент Вікторія Березка в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "13 квітня 2020 року на позачерговому засіданні Верховної Ради розглядаються два варіанти змін до закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».".