1,5 тисячі пожеж в екосистемах Харківщини — від початку року. За інформацією надзвичайників, виною всьому — випалювання трави.
Це палає у селі Циркуни у Харківському районі. Пожежу гасили 40 надзвичайників. 13 квітня зайнялося на березі річки Харків. Там вигоріло 30 гектарів очерету. А за лічені хвилини полум’ям охопило лісовий масив площею 4,5 гектари. За словами надзвичайників, це — найбільша пожежа від початку року на відкритій території.
Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС у Харківській області Там зупинили розповсюдження вогню у лісовому масиві. І вже на всю ліквідацію пожежі було затрачено близько 8 годин. Основна причина випадків усіх цих пожеж — людський фактор. |
|
А ось на цих кадрах — найбільша в регіоні з початку року лісова пожежа. Горіло у Вовчанському районі поблизу села Караїчне. Чорним полотном накрило 10 гектарів. З них 6 гектарів лісу. Ліквідували пожежу за 9 годин. За інформацією надзвичайників, усього з початку березня в регіоні сталося понад 1,5 тисячі пожеж в екосистемах.
Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС у Харківській області Усі ці пожежі, вони несуть загибель тварин. Там, де сталися пожежі в екосистемах, є загибель тварин. Найчастіше це їжаки. |
|
Найчастіше під час пожеж на Харківщині страждають дитинчата тварин, які не можуть врятуватися самотужки. Це лисенята та білченята, стверджують зоозахисники.
Марина Суркова, віцепрезидентка Асоціації зоозахисних організацій України Спалювання трави не вартує життя людини та тварин. Тому що через спалювання і тварини горять, і навіть людські оселі горять. І люди також страждають від цього. На жаль, досвід Австралії нас нічому не навчив. |
|
Напередодні Рада збільшила розмір штрафів для паліїв трави у 18 разів. За порушення правил пожежної безпеки в лісі – до 15 тисяч гривень, за випалювання сухостою – до 6 тисяч, за забруднення повітря – до 61 і за знищення чи пошкодження рослин – до 153 тисяч. Також передбачено обмеження чи позбавлення волі. Парламентарі розраховують, що це зменшить кількість пожеж в екосистемах.
Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії “Арес” Якщо це подвір’я приватного будинку, то це одна ситуація. Якщо це відбулося в лісі, то це вже є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності. Власне кодекс і говорить, що притягаються до відповідальності за підпал лісів, пасовищ. Тобто місць загального користування. Не йде мова про приватні будинковолодіння. Але якщо це двір багатоповерхового будинку, то вже йдеться про підпал. |
|
Наразі на Харківщині поліцейські відкрили вже два кримінальні провадження за фактом займання об’єктів рослинного світу. Йдеться про пожежі на території садового товариства «Зоря» у селі Жаданівка та підпал очерету в Костянтинівці, що у Зміївському районі. Підпалювачам загрожує штраф за новими тарифами до 8,5 тисяч або до 5 років за ґратами.