• Сб 23.11.2024
  • Харьков  +9°С
  • USD 41.29
  • EUR 43.47

Пожежники ДСНС щодня рятують гектари землі на Харківщині

Интервью   
Пожежники ДСНС щодня рятують гектари землі на Харківщині

Про особливості гасіння вогню в екосистемах розповів начальник Відділу агітаційно-пропагандистської роботи центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС в Харківській області Ігор Лупандін.

Що доби наші підрозділи виїжджають на гасіння пожеж на відкритих територіях. Такі загоряння складають від 300 — 500 квадратних метрів до 1 і більше гектарів.

На що я хотів би звернути увагу?

Перше. Одночасно в одному районі може виникати до 10 аналогічних пожеж. Звертаю увагу: осередки цих пожеж складаються з підпалів у кількох місцях — від 2 до 5. Бо люди, коли випалюють сухостій, запалюють його на кількох місцях ділянок. І все це спалахує одночасно — 5 підпалів сухостою в одному місці.

Друге. Звернімо увагу на погодні умови. В даний період спостерігається шалений вітер, який сприяє швидкому поширенню вогню на відкритих територіях.

Третє. Кожна пожежна автоцистерна має ємність від 2,5 до 5 тон води. Щоб загасити 100 квадратних метрів вогню, потрібно до 15-ти хвилин. І це — якраз, потребує використання однієї цистерни ємністю 2,5 тони. Потім її необхідно дозаправляти водою. А це — час, за який поширення вогню продовжується.

Четверте. Якщо виникає ситуація, за якої машина має поїхати на дозаправлення водою, ми направляємо на місце пожежі 2-3 пожежні відділення. І це ми говоримо про пожежі поблизу Харкова, на які залучаються саме міські підрозділи. Ми змушені проводити передислокацію і відволікати сили міських пожежників від надзвичайних ситуацій у самому обласному центрі.

Ми мусимо захищати від вогню і мешканців міста Харкова: пожежі щодня виникають не лише на відкритих територіях у Харківській області, а й у самому Харкові. Стаються трагічні випадки у житлових будинках та інших спорудах міста, де також доводиться гасити пожежі.

П’яте. Хочу звернути увагу, що піротехнічні підрозділи ДСНС щодня виїздять на ліквідацію вибухонебезпечних предметів. Мешканці Харківської області мають зрозуміти, що боєзапаси часів минулої війни знаходять, переважно, саме на отаких відкритих ділянках.

Дуже часто трапляються випадки, що саме під час підпалів сухостою вогонь діставався до вибухонебезпечних предметів, від чого гинули люди. Неодноразово ставалося так, що пожежники знаходили такі вибухонебезпечні предмети саме в процесі гасіння пожежі на відкритій території. Таким чином пожежники потрапляють в зону підвищеного ризику і можуть отримувати травми. Харківські пожежники вже неодноразово працювали в таких умовах.

Шосте. Люди, котрі випалюють траву та сухостої повинні думати про особисту безпеку. Всі цьогоріч отримані на пожежах травми, які отримали палії, сталися в наслідок того, що вони спочатку спалювали сміття, а вже потім починали розуміти, що втратили контроль над вогнем.

Цьогоріч внаслідок самовільного спалювання сміття опіки отримали дві жінки. Торік під час таких пожеж на відкритих територіях загинули чотири людини — один чоловік і три жінки. Всі четверо загиблих були винуватцями тих пожеж, у яких загинули — самовільно випалювали території. Часто загроза приватним володінням самих паліїв, зокрема — житловим будівлям, також має місце.

Сьоме. Пожежі на відкритих територіях часто створюють загрозу пошкодження важливих об’єктів та комунікацій. Наприклад, цього тижня сталася пожежа неподалік ТЕЦ-5. Це — об’єкт дуже важливий. Через територію ТЕЦ проходять як газопроводи, так і аміакопроводи. А також — мережі газопостачання та електропостачання. Пожежа могла призвести до того, що постраждали би місцеві громадяни. Зокрема — самі ж палії. Пожежа коло ТЕЦ-5 могла скінчитися техногенною катастрофою. Заподіяти їй вдалося, зокрема, й тому, що навколо об’єктів було заздалегідь переорано землю, щоб відрізати вірогідну пожежу від території самої ТЕЦ. Це — одне з правил протипожежної безпеки, якого мають дотримуватися підприємства.

Сьогодні, 17 квітня, палають відкриті ділянки між Солоницівкою та Пісочином. Коли на службу «101» надходить сигнал про пожежу на відкритій території, на місце події виїздять відділення, які на місці приймають рішення відносно того, як локалізувати пожежу.  При цьому враховується напрям та швидкість вітру.

Восьме. Стосовно приватних володінь, хазяї мають навесні скошувати ділянки сухостою і перекопувати ділянки землі, відокремлюючи свої будівлі та двори від природних масивів — на випадок пожеж через стихійні підпали. Насамперед, громадяни мають самостійно дбати про заходи безпеки, щоб не потрапляти у вогненні пастки.

Нагадаємо, розмір штрафів за підпали збільшено в кілька разів. Однак, це не зупиняє паліїв, отож поліція почала відкривати карні справи.

17 квітня – День пожежної охорони України.

Автор: Вікторія Березка
Популярно

Вы читали новость: «Пожежники ДСНС щодня рятують гектари землі на Харківщині»; из категории Интервью на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 17 апреля 2020 в 16:21;
  • Корреспондент Вікторія Березка в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Про особливості гасіння вогню в екосистемах розповів начальник Відділу агітаційно-пропагандистської роботи центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС в Харківській області Ігор Лупандін.".