• Вс 19.01.2025
  • Харьков  +1°С
  • USD 42.17
  • EUR 43.32

Добовий чек за лікування коронавірусу — 3 тисячі гривень: чому харків’яни змушені купувати «безкоштовні» ліки (відео)

Общество   
Добовий чек за лікування коронавірусу — 3 тисячі гривень: чому харків’яни змушені купувати «безкоштовні» ліки (відео)

У 2020 році на Харківську обласну інфекційну лікарню було спрямовано понад 17 мільйонів гривень. Однак деякі родичі хворих на коронавірус скаржаться, що вимушені купувати ліки власним коштом.

Харківська обласна інфекційна лікарня — головний медзаклад регіону, до якого потрапляють люди із підозрою та хворі на COVID-19. На початку травня в соцмережах з’явилися дописи, в яких родичі одного з пацієнтів із Золочева демонструють фото довжелезних списків медикаментів. Телефоном донька чоловіка розповідає, що для лікування подібний набір купували щодня. Але врятувати батька не вдалося. Йому було 63.

Інна, донька померлого

Он никогда не ругался при мне, а тут выругался и сказал: «Здесь концлагерь. Невозможно ничего добиться, все на тебя рычат, гавкают. Невозможно даже помыться. Условий вообще никаких.»

Ще одна історія. Біля лікарні знайомимося з Оленою Баженовою. Двоє близьких дівчині людей потрапили до цих стін із діагнозом «коронавірус» — 81-річна бабуся та 86-річний дідусь. Старенька лікувалася від аритмії, але після виписки вже вдома дізналася, що в неї COVID-19.

Олена Боженова, онука двох пацієнтів з коронавірусом

Ее сразу же — в реанимацию, под ИВЛ. Два дня врачи боролись, но она умерла.

Бабусю Олени ховали в закритій труні, тіло її знаходилося у герметичному пакеті. Родичі мали одягти спецкостюми. Дідусь опинився у медзакладі водночас з бабусею, але згодом його перевели до міської 13-ї лікарні.

Олена Боженова, онука двох пацієнтів з коронавірусом

Мы приехали, чтобы дедушку проведывать. Нам говорят, что его перевезли в 13-ю больницу. Говорят, мест нет.

Сьогодні вранці у зв’язку із закриттям 13-ї лікарні дідуся повернули назад, до обласної. На медиків Олена не нарікає. Каже, що дуже вдячна і бачить, наскільки їм зараз тяжко. Водночас дівчина розповідає: середньодобовий чек на лікування хворого на коронавірус — 3 тисячі гривень.

Олена Боженова, онука двох пацієнтів з коронавірусом

В инфекционной больнице нам сразу выдавали списки. Говорили, что покупать. В 13-ю мы приехали — нам сказали, что ничего не нужно, у нас всё есть.

За даними департаменту охорони здоров’я ОДА, з початку року з держбюджету та завдяки волонтерам на боротьбу з коронавірусом до обласної інфекційної лікарні спрямували понад 17 мільйонів гривень.

Павло Нартов, директор Харківської обласної інфекційної лікарні

Є COVID-ний пакет, на це виділяються кошти. Медицина безкоштовна, але всіх коштів недостатньо. Препарати дороговартісні, які зазначені в протоколах. Є ліки, які ми призначаємо безкоштовно, але ті хворі, які можуть придбати, ми їх купляємо за свої кошти.

За інформацією чиновників, наразі в лікарні проводиться серйозна експертна перевірка. Її результати повідомлять пізніше.

Вадим Іванніков, керівник департаменту охорони здоров’я ХОДА

Почему такое произошло? Происходит комиссия, и мы разбираемся. Я обязательно сообщу, потому что перечень препаратов, с которым мы были ознакомлены, там есть не все препараты из тех, что должны там находиться, согласно державному реестру.

Автор: Аліка Піхтерева, Олександр Шемаєв
Популярно

Вы читали новость: «Добовий чек за лікування коронавірусу — 3 тисячі гривень: чому харків’яни змушені купувати «безкоштовні» ліки (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 14 мая 2020 в 20:24;
  • Корреспондент Аліка Піхтерева, Олександр Шемаєв в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "У 2020 році на Харківську обласну інфекційну лікарню було спрямовано понад 17 мільйонів гривень. Однак деякі родичі хворих на коронавірус скаржаться, що вимушені купувати ліки власним коштом".