Ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи пікетували облдержадміністрацію та диспансер радіаційного захисту населення.
У повній готовності до відчайдушних заходів — близько тридцяти ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які 12 червня виходили пікетувати ХОДА. Причина — заява губернатора про те, що диспансер радіаційного захисту населення, де чорнобильці систематично проходять лікування, хочуть віддати під реабілітацію хворих на COVID-19.
Віктор Полив’яний голова об’єднання «Солдати строкової служби Чорнобиля» Неужели в миллионнике-городе нельзя найти больницу, которые по своей воле или не своей заразились коронавирусом? |
|
Лікарня не приймає чорнобильців ще з початку карантину. А це, стверджують ліквідатори, майже 20 тисяч людей. 90% з яких мають інвалідність або онкозахворювання.
Очільник облдержадміністрації Олексій Кучер коментує: додати лікарню до переліку резервних на період, поки буде переповнена інфекційна, було рішенням Мінздоров’я, а не його. Мовляв, диспансер наразі є одним з найкраще підготовлених до прийому хворих на коронавірус медзакладів.
Олексій Кучер голова ХОДА Вони приймали від благодійних організацій і засоби індивідуального захисту, і кисень проводили за гроші благодійників. А коли ми торкнулись питання прийняття вже хворих, застосування того, що вже прийнято, ми бачимо цю реакцію. |
|
15 червня ліквідатори мітингували під диспансером.
Валерій Богдан ліквідатор аварії на ЧАЕС Это моя больница, мы отвоевывали ее у коммунистов. Отвоевали, делали субботники. А теперь нас взяли как пацанов вышвырнули и даже нас не спросили. Даже замену не дали, идите лечитесь в районную. У меня районная 13-я больница, а ее закрыли. |
|
Наразі, як повідомив Кучер, у диспансері відкрився корпус для термінової допомоги чорнобильцям.
Після того, як ми відкрили, лише одна особа госпіталізована. |
|
Нерозуміння ситуації висловили харківські волонтери. Алла Ройтблат — очільниця благодійного фонду «Допомога — це я» — опублікувала допис, в якому зауважила: навіщо було приймати волонтерську допомогу, якщо заклад не збирається лікувати хворих на коронавірус. За інформацією Кучера, готовність допомагати людям із COVID-19 висловила менша частина працівників диспансеру.
Павло Нартов директор Харківської обласної інфекційної лікарні Якщо визначена лікарня — вона повинна працювати. І ці хворі повинні лікуватися якраз у цьому лікувальному закладі. У них багато точок доступу є до кисню. Наприклад, у нас їх 18 у лікарні, у них — 40 точок доступу. |
|
За даними облдержадміністрації, окрім чорнобильської лікарні є ще два десятки резервних медзакладів, до яких у випадку необхідності почнуть направляти хворих на коронавірус.