• Пт 22.11.2024
  • Харьков  +4°С
  • USD 41.29
  • EUR 43.47

Нари, пляшки замість зливних бачків і таргани проти сучасних камер: дві сторони Харківського СІЗО (відео)

Общество   
Нари, пляшки замість зливних бачків і таргани проти сучасних камер: дві сторони Харківського СІЗО (відео)

Знімальна група МГ «Об’єктиву» частково повторила маршрут комісії Офісу омбудсмена, яка заявила про порушення в СІЗО.

Олена Нагорна, кореспондентка

Переповнені камери, вкриті грибком та пліснявою. Таке повідомлення з’явилось на сайті Офісу уповноваженого Верховної Ради з прав людини — за результатами перевірки Харківського слідчого ізолятора. Ми пройдемо тим же маршрутом, що й комісія, і розповімо що й як.

Чи дійсно все так страшно, питаємо в родичів та близьких в’язнів. Відповідають не всі. Пояснюють, що бояться помсти за відвертість.

Знайомий ув’язненого

По поводу переполненности, да, я слышал. У меня здесь знакомый сидит, как бы. Сначала попал там, где было 8 или 7. А потом перевели там, где 20 уже.

 

Бабуся ув’язненого

Нам кажется, с питанием там неважно. Просит все время кушать. Сосиски, напиток. Они ж там складываются. И пиццу.

Наразі у СІЗО утримуються 1840 людей. З них 121 жінка і 18 неповнолітніх. Спілкуватись з ув’язненими нам заборонено. Так само як і знімати їх на камеру. Екскурсію проводить заступник начальника установи.

Дмитро Холод заступник начальника установи з виконання покарань №27

Мы пройдем по тому же маршруту, где обычно посещают все наши контролирующие органы.

Усі новачки мають пройти медогляд і температурний скринінг. Якщо в людини є симптоми ГРВІ, без довідки від медиків її не приймають, розповідає Дмитро Холод. І запевняє: маски видають усім ув’язненим, які виїжджають на суди. Натомість комісія наголосила: засобами особистого захисту користується не весь персонал.

Дмитро Холод, заступник начальника установи з виконання покарань №27

Мы действительно обращались к ряду благотворительных организаций. Нам привозили сюда и маски, и антисептики. Плюс централизованные поставки. Зараз нестачі немає? — Не.

Це камера, в якій утримуються засуджені до довічного ув’язнення. Розрахована вона на двох осіб. Затверджена норма площі на людину — 2,5 квадратні метри. Але тут зустрічаємо третього мешканця, рудого й вусатого. Одна з претензій комісії — зношеність постільної білизни.

Адміністрація пояснює: матраци вони не мають права замінювати частіше, ніж щодва роки. Такий норматив.

Дмитро Холод, заступник начальника установи з виконання покарань №27

У превалирующего большинства людей в следственном изоляторе, они пользуются своим постельным бельем, которое получают со свободы, им передают родственники. У тех, у кого нет, без проблем мы обеспечиваем.

Також комісії омбудсмена скаржилися на відсутність зливних бачків. Але вихід знайшли.

Є й такий варіант.

В адміністрації пояснюють: корпусу — понад 160 років. А грошей на ремонти цьогоріч взагалі поки не знайшли. Ані в державному, ані в міському бюджеті. Фінансування передбачено тільки на утримання — із розрахунку 41 гривня на ув’язненого на добу. Щоправда, минулого року держава виділила на ремонт покрівель понад мільйон гривень і 500 тисяч — місто. Останні частково вклали у банно-пральний комбінат. Але в’язнів сюди водять, якщо зламалась лазня в їхньому корпусі.

Людмила Рогуля, завідуюча банно-пральним комбінатом

Люди купаются у нас полчаса. А вообще режим считается — 40 минут. Участилась уборка, потому что карантин, правильно. Моем каждые два часа.

Знайшли можливість відремонтувати й жіночі камери. Ця розрахована на шість осіб.

Дмитро Холод, заступник начальника установи з виконання покарань №27

Пол, новые сделаны спальные места. Здесь возможность принять душ. Соответственно, какие-то гигиенические процедуры. Ну и стол для принятия пищи.

 

Дмитро Холод, заступник начальника установи з виконання покарань №27

В основном, это гуманитарная помощь. Грубо говоря, ряд организаций, предприятий, которые могут себе позволить оказать нам помощь стройматериалом.

А от транзитним ув’язненим пощастило менше. Жінки отримали вживану душову  і подекуди сумісні ліжка.

Дмитро Холод, заступник начальника установи з виконання покарань №27

Между ними должно быть 50 сантиметров. Как они их подвигают, как бы. Как им удобно. Они здесь не сильно прикреплены.

 

Олена Нагорна, кореспондентка

Це так звана чоловіча транзитна камера. Тут утримуються особи, які чекають на переміщення до установи відбування покарань. Камера розрахована на 20 осіб. З них заповнені 17.

Тобто у чоловічій транзитній про дистанцію взагалі не йдеться. Саме в таких камерах комісія виявила пів сотні засуджених, яких на той момент вже мали перевести до інших установ. В адміністрації пояснюють: багато маршрутів етапування недоступні через карантин. Через це люди й залишаються в таких умовах понаднормово.

Дмитро Холод, заступник начальника установи з виконання покарань №27

Это было с давних времен. Это не только наш следственный изолятор. Поменять это по одному взмаху руки — невозможно.

Серед зауважень комісії — кількість покарань. Це поміщення до карцеру та застосування персоналом сили. Харківський СІЗО має один з найвищих показників по Україні.

Олена Нагорна, кореспондентка

Це одне з приміщень площею менше одного квадратного метра. Комісія зазначила, що це камери, в яких можна лише стояти. У повідомленні йдеться, що сюди поміщають агресивних осіб.

В адміністрації запевняють: приміщення ці — не для в’язнів, а для їхніх речей.

Дмитро Холод, заступник начальника установи з виконання покарань №27

Буйних ув’язнених? Теоретически может быть такое. Если человек прибыл к нам с синдромом отмены, с абстинентным синдромом. Но я не помню по своей памяти, когда мы здесь видели буйного человека.

У СІЗО в’язні не працюють і весь день мають проводити у камерах. У них є година на прогулянку, але в декого відбувається вона в таких умовах.

Дмитро Холод, заступник начальника установи з виконання покарань №27

У нас порядка 50 штук их на все учреждение. — І скільки ремонтують? — На данный момент у нас сейчас ремонтируется на 6 корпусе 6 дворов. На 5 корпусе всего 12. Уже практически все сделаны. Осталось добелить два.

У червні у СІЗО з’явилась платна камера. Тисяча гривень на добу, 3750 — на місяць. Ці гроші пішли на ремонти камер безоплатних. Але послуга надається тільки чоловікам, тож комісія заявила про дискримінацію. В адміністрації не погоджуються. Мовляв, і так створили для жінок кращі умови. Нові платні камери на цей рік не планують. Якщо з’явиться фінансування, продовжать ремонти корпусів і харчоблоку. Останній — не оминаємо. Дізнаємось, що енергетична цінність денного раціону — 1450 кілокалорій.

Що ж в ув’язнених на обід? Комісії скаржились на низьку якість їжі.

Ігор Потапов, начальник їдальні

Первое блюдо — борщ, 600 грамм, второе блюдо — 320 грамм, салат — 100 грамм.

 

Дмитро Холод, заступник начальника установи з виконання покарань №27

Здесь контролируется очень серьезно органами прокуратуры при помощи специалистов Держпрожспоживслужби, которые регулярно это делают.

Вже цього тижня установа має отримати від центрального апарату понад п’ятсот нових матраців, вісімсот подушок та по тисячі простирадл і наволочок. Водночас комісія омбудсмена пообіцяла направити свій звіт до Мін’юсту.

Автор: Олена Нагорна 
Популярно

Вы читали новость: «Нари, пляшки замість зливних бачків і таргани проти сучасних камер: дві сторони Харківського СІЗО (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 22 июля 2020 в 16:51;
  • Корреспондент Олена Нагорна  в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Знімальна група МГ «Об’єктиву» частково повторила маршрут комісії Офісу омбудсмена, яка заявила про порушення в СІЗО.".