• Вс 19.01.2025
  • Харьков  +1°С
  • USD 42.17
  • EUR 43.32

Що загрожує керівникам заводу, які заборгували працівникам гроші — пояснення юристів (відео)

Общество   
Що загрожує керівникам заводу, які заборгували працівникам гроші — пояснення юристів (відео)

Деякі працівники одного з харківських заводів відмовляються виходити на роботу.

Нужны были деньги на операцию, они не дали, пришлось уволиться. И вот это я 5-й месяц, как не работаю и никакой зарплаты с октября месяца.

Так коментує роботу на Харківському підшипниковому заводі, який входить до складу індустріальної групи «УПЕК», його колишня працівниця. Жінка скаржиться: на підприємстві їй заборгували 45 тисяч гривень. Коли виплатять гроші — не повідомляють.

Кілька днів тому робітники влаштували мітинг біля заводу. Блокували виїзд машин із підприємства та вимагали повернення боргів.

Выплатите задолженность по заработной плате! Люди доведены до предела. Сейчас придут голодные мамы, а мужчины будут здесь продолжать.

Напередодні із такими ж вимогами працівники пікетували перед облдержадміністрацією. Стверджували, що за 9 місяців їм заборгували майже 45 мільйонів гривень.

Наталія, робітниця ХАРП

Нам очень тяжело выживать, потому что 9 месяцев не платится зарплата. Мы не знаем просто. В отчаянии пришли к обладминистрации. Мы работаем, выпускаем продукцию, идут отгрузки. Завод, как бы живет, но заработной платы люди не получают.

Юрист Роман Чумак пояснює: завод є приватною власністю. Через це відповідальність за виплату зарплат несе лише його керівництво.

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії «Арес» 

Завдання обласної адміністрації — через уповноважені органи контролювати питання своєчасності нарахування та виплати заробітної платні, а у випадку, якщо будуть якісь порушення, то притягати винних осіб до відповідальності.

Юрист додає: керівництво підприємства може понести покарання, якщо гроші не виплачуватимуть більше 3 місяців.

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії «Арес» 

Відповідальність керівництва підприємства залежить від того, чи є в цьому їх провина. Тобто, якщо керівництво наприклад навмисно не виплачує заробітну плату, то може йти мова про кримінальну відповідальність. Якщо ж це пов’язано з господарською діяльністю, наприклад, немає замовлень, немає оплат своєчасних, то це може бути адміністративна відповідальність у вигляді штрафів, вони невеликі.

Однак у подальшому, каже юрист, таке підприємство можуть визнати банкротом та закрити. Чому на підшипниковому заводі виникли складнощі з грошима, керівництво нашим журналістам не пояснило. Повідомили, що директор — на лікарняному.

Директорка із персоналу ХАРП

Исполняющий обязанности сейчас находится на территории цеха. Он там бегает, поэтому когда он освободится — я не знаю, хотите ждите, хотите не ждите. Исполняющий обязанности будет или не будет давать интервью — маловероятно.

Автор: Алевтина Семенова
Популярно

Вы читали новость: «Що загрожує керівникам заводу, які заборгували працівникам гроші — пояснення юристів (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 23 июля 2020 в 19:17;
  • Корреспондент Алевтина Семенова в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Деякі працівники одного з харківських заводів відмовляються виходити на роботу".