В останній день літа православна церква відзначає День пам’яті Святих мучеників Флора і Лавра. Також в Україні це свято називають Днем коня.
Це — кобила тракененської породи Сахара та орловська расиста кобилиця Забава. Першій 9 років, другій — 7. Обидві — мешканці Харківського зоопарку. Останній день літа особливий для цих тварин, запевняють доглядальники. Адже православна церква відзначає День пам’яті Святих мучеників Флора і Лавра, яких на Русі називали покровителями коней. Саме тому останній день серпня називають ще й Днем коня.
Єлизавета Ткачова, співробітниця Харківського зоопарку В цей день було прийнято звільняти своїх коней від роботи, прикрашати їх всілякими яскравими стрічками і дзвіночками, пригощати смаколиками. Таку традицію переймають багато коневласників сьогодення і влаштовують для своїх улюбленців справжній святковий день. |
|
У раціоні цих коней — чотири кілограми цільного вівса, півтора — висівок та кілограм суміші кукурудзи та ячменю щодня, запевняють у зоопарку. А от сіном їх можно годувати досхочу. З весни по осінь за можливості тварин виводять на пасовище та косять їм зелену траву.
Єлизавета Ткачова, співробітниця Харківського зоопарку Всі, напевно, чули таке поняття, як іпотерапія або лікування верховою їздою. Однак не тільки їзда верхи корисна для здоров’я людини, але і саме перебування з цими тваринами. Кінь незвичайним чином вміє впливати на біополе людини, тим самим «лікуючи» душевні травми. Багато людей помітили, що спілкування з кіньми дарує сили після важкого робочого тижня і заряджає позитивним настроєм. |
|