• Вс 19.01.2025
  • Харьков  +1°С
  • USD 42.17
  • EUR 43.32

Пасічники Харківщини підбили підсумки непростого медового сезону (відео)

Общество   
Пасічники Харківщини підбили підсумки непростого медового сезону (відео)

Цьогоріч на Харківщині зібрали менше меду, ніж у попередніх роках. Причинами послужили несприятлива для бджіл весна та отруєння комах агрохімікатами, запевняють пасічники.

Андрій Ус — пасічник із 35-річним досвідом. Загалом у чоловіка — близько сотні сімей бджіл. Андрій, як і більшість пасічників, нарікає на цьогорічну весну. Каже, що це був дуже важкий період, який не всі бджоли змогли пережити. Зокрема, й він втратив одну сім’ю цих комах.

Андрій Ус, пасічник
Весна была ранняя, пчелы рано стартонули, но потом было все время холодно, не было медоносов никаких. Пчелы голодали. Пчеловоды некоторые не признаются, что пропадали семьи. Это было уже в мае. 

Тому раннього меду із акації, чорноклену та інших чагарників було дуже мало, запевняє Андрій. І не рекомендує купувати їх на ринку, бо можуть підсунути минулорічний. А от бджолиного продукту із липи та соняшника навпаки — дуже багато, розповідає пасічник.

Андрій Ус, пасічник
Покупательский спрос последнее время — это покупатель хочет купить ранний мед. Он за зиму соскучился за жидким медом. И хочет первого такого ароматного меда купить. То в этом году немножко недобор был. То есть, покупатель хочет, а меда нет. Ну а потом позднего меда много, а он уже не так востребован. 

Цьогоріч регіон отримав менше меду у порівнянні із минулими роками, каже голова обласної спілки пасічників Денис Солдатов. Додає, що окрім несприятливої погоди навесні на бджіл вплинули агрохімікати, якими обробляють поля — комахи помирали від отруєння. Однак вважає, що в Україні без цього солодкого продукту люди точно не залишаться.

Денис Солдатов, голова ГО «Спілка пасічників Харківської області»
В Україні мед є завжди, більше чи менше. Але його взагалі забагато, бо його ми експортуємо, 3-5 місце у світі займаємо за обсягами експорту меду.

Чоловік запевняє: середні ціни на мед цьогоріч значно не зросли.

Денис Солдатов, голова ГО «Спілка пасічників Харківської області»
Максимум на 5-10% піднялася. Але це взагалі не впливає ні на що. 

Вартість цього продукту на ринках коливається від  шістдесяти до 200 гривень за кілограм у залежності від сорту.

Андрій Ус, пасічник
Когда покупают на ярмарке, просят покупатели: возьмите ложечкой, вот так подымите, а мы посмотрим, как он складывается. Если он складывается книжечкой, значит он хороший, зрелый, густой. Но бывает так жарко во время ярмарки, что он вроде и хороший мед, а все равно струйкой течет. 

Бджолярі нагадують, що пізній соняшниковий або мед з різнотрав’я кристалізується дуже швидко. І на це варто звернути увагу під час покупки. Ранній мед має буди рідким, а пізній — закристалізованим. Медоносний сезон пасічники вважають майже завершеним. Основну частину цього продукту вже зібрали.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на телеграм-канал: t.me/objectivetv або на вайбер-канал: https://cutt.ly/lyDk847

Автор: Артем Листопад
Популярно

Вы читали новость: «Пасічники Харківщини підбили підсумки непростого медового сезону (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 8 сентября 2020 в 16:32;
  • Корреспондент Артем Листопад в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Цьогоріч на Харківщині зібрали менше меду, ніж у попередніх роках. Причинами послужили несприятлива для бджіл весна та отруєння комах агрохімікатами".