Проєкт Саржиного яру отримав гран-прі на конкурсі української урбаністики (відео)
Проєкт Саржиного Яру отримав гран-прі на конкурсі української урбаністики. Ініціативу розробляли чотири роки.
Проєктували оновлений Саржин яр п’ятнадцять фахівців харківської студії архітектури та дизайну. Її керівниця Ольга Клейтман каже: головним завданням було підкреслити дикість флори. У кожному кривому дереві та крутій стежці бачили неабияку красу та унікальність.
Відвідувачі Саржиного яру мабуть і не здогадуються, що майже кожен об’єкт має свою історію, вважає Ольга. Наприклад, довго сперечалися з підрядниками, аби замість звичних лавок встановити крісла. Щоправда, незабаром їх довелося забетонувати, адже відвідувачі постійно намагалися їх перенести. А на велоестакаді є ось така нерівність, і це аж ніяк не технічний брак.
В яру висадили рослини, за якими не потрібен догляд, кажуть дизайнери. З часом вони розростуться самостійно. Проте через крони дерев на них потраплятиме сонячне проміння, яке спалить ділянки трави. Ольга пояснює, що так вдасться уникнути штучності. Ще одне незвичне рішення — використати залишки матеріалів від велоестакади.
Дизайнери розповідають, що тут встановлені алюмінієві унітази. Жартують: такі ж, як в американських тюрмах, проте, на відміну від керамічних, їх не потрібно періодично замінювати. Юлія Федоренко зазначає, що намагалися не копіювати ідеї сучасних архітекторів. Навпаки, більше зверталися до надбання пращурів, наприклад, коли створювали озера.
Також мости здатні самостійно очищувати воду за допомогою переливів, додає Юлія. Під час проєктування зважали на особливості рельєфу. Нагорі розмістили дитячу зону, місця для засмаги, бо внизу — прохолодніше. Дизайнери визнають, що деякі деталі не відповідають загальній концепції. Наприклад, купіль та роздягальні. Проте фахівці намагаються це виправити.
Комунальники спилюють дерева та встановлюють попереджувальні таблички, тож доводиться постійно переробляти концепцію. Попри це проєкт Саржиного яру таки отримав гран-прі на конкурсі української урбаністики, додає Ольга. Зупинятися на цьому не збираються. У планах — розширити озера до вулиці Дерев’янка. Як запевняють розробники, такого наразі немає ніде в Європі.
Дизайнерки підкреслюють: деякі ідеї досі не втілили в життя. Тож незабаром харків’яни побачать нові об’єкти. А поки люди використовують зони для найрізноманітніших занять: танцюють, загоряють, співають, займаються спортом та медитують.
Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?
Підписуйся на телеграм-канал: t.me/objectivetv або на вайбер-канал: https://cutt.ly/lyDk847
Новости по теме:
- Категории: Общество, Харьков; Теги: парк, проєкт, саржин яр;
- Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:
- подписывайтесь на нас в Telegram и обсуждайте новости в нашем чате,
- присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook , Instagram , Viber , а также Google Новости,
- смотрите в Youtube, TikTok, пишите или присылайте новости Харькова в нашего бота.
Вы читали новость: «Проєкт Саржиного яру отримав гран-прі на конкурсі української урбаністики (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»
- • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
- • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
- • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
- • Дата публикации материала: 15 сентября 2020 в 17:32;
Корреспондент Ніколь Костенко в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Проєкт Саржиного Яру отримав гран-прі на конкурсі української урбаністики. Ініціативу розробляли чотири роки".