• Вс 19.01.2025
  • Харьков  +1°С
  • USD 42.17
  • EUR 43.32

Випробування на суші та воді: як на Харківщині День туризму відзначали (відео)

Общество   
Випробування на суші та воді: як на Харківщині День туризму відзначали (відео)

На Харківщині провели туристичні мультиперегони. Традиційний дводенний захід організували на Чугуївщині.

Артем Листопад, кореспондент

Традиційний туристичний зліт проходить поруч із річкою Сіверський Донець неподалік селища Есхар. Це місце називають Партизанською галявиною. Попереду ще багато цікавого, але зараз ми вам розповімо із чого все й почалося.

На туристичний зліт добираються по-різному: електричками, автобусами, велосипедами, а комусь пощастило поїхати на автівці. До селища Есхар, що під Чугуєвом, із пів сотні кілометрів хорошим та не дуже хорошими дорогами. А на Партизанській галявині тим часом звели наметове містечко, адже захід триватиме два дні. Поквапилися зайняти місце і ми.

Традиційний туристичний зліт цього року проходить в шістдесятий раз поспіль. Серед цікавинок — майданчик для активних ігор, ретро зона із знаряддями справжніх туристів, польові смаколики. Але головне — це командні мультиперегони.

На території розмістили 7 локацій із завданнями. За кожен пройдений етап команда отримує бали. Загальна дистанція — близько 25 кілометрів. На все дається 6 годин часу.

Антон Григорович, віце-президент Харківської обласної федерації спортивного туризму

А команды не знают где расположены этапы. Им дается карта. Один из этапов — надо еще добежать до места расположения. Это тоже время. 

У кожній команді 4 учасники — обов’язково і дівчата, і хлопці. Для них підготували низку завдань зі спортивного туризму. Наприклад, альпінізму. Учасники надівають відповідне спорядження та із використанням страховки лізуть на велетенський дуб.

Денис Фаст, учасник змагань

Кое-где нужно так хорошенько поработать мышечным телом своим. Потому что я не видел этих приспособлений нигде вокруг, приходилось так вот. Но класс! Сверху спускаться сначала не очень хотелось, потому что не поймешь как это все происходит.

А ось на таку гору учасникам необхідно залізти із п’ятнадцятикілограмовим рюкзаком на спині.

Ми вас вітаємо, вам вдалося вилізти. Скажіть, будь ласка. наскільки важко? — Достатньо важко, щоб спробувати один раз. — Більше не будете пробувати? — Не сьогодні.

Тут же і переправа через яр по залізному тросу.

Ірина, суддя змагань

Если вот параллельные веревки, то вот, в принципе, не очень тяжело. В основном, трудность может быть, особенно для девочек, это подтянуться здесь, чтобы завесить грудной карабин либо чтобы потом сняться с веревки. Давай, тебе надо подтянуться. — Ну от этот вот момент. И для мальчиков, может быть.

 

Артем Листопад, кореспондент

Змагання проходять не тільки на суші, а й на воді. 

 

Анна Замараєва, учасниця змагань

На данном этапе мы должны сориентироваться на байдарке. То есть, два человека садятся в байдарку: один на руль, другой гребец. Выдается дополнительная карта и ребята с компасом ищут эти КП. Они должны их прокомпостировать в свои маршрутные книжки и вернутся обратно.

Ігор, учасник змагань

Як вам плавалось? — Дуже гарно. Течія невелика, погода гарна. За щастя.

Учасники змагань виконують різноманітні завдання, які туристи використовують у практиці. Це не тільки фізичні навантаження, а й інтелектуальні. Наприклад, в’язання вузлів.

Володимир Федотов, суддя змагань

Их там в основном до десятка используется основных — их хватает. Например, самый распространенный узел в туризме-альпинизме — это восьмерка. Вот так он выглядит. Он крепится к страховочной системе альпиниста либо туриста. Сюда вставляется карабинчик и уже либо в крюк, либо в закладку, станцию страховочную.

 

У мультиперегонах взяли участь 25 команд. А загалом на шістдесятому зльоті, який присвятили сімдесятиріччю харківського туризму, зібралися кілька сотень гостей.

Сергій Моренко, співорганізатор туристичного зльоту

Есть рейтинги по любому виду спорта по областям. Вот харьковский туризм в тройку призеров попадает все последние годы регулярно. Иногда на первом месте. В данный момент на поляне представлено много именно спортивных туристов. Харьковская школа туризма — она давняя и весьма сильная.

Таким чином учасники зльоту відсвяткували Міжнародний день туриста.

Автор: Артем Листопад 
Популярно

Вы читали новость: «Випробування на суші та воді: як на Харківщині День туризму відзначали (відео)»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 29 сентября 2020 в 17:26;
  • Корреспондент Артем Листопад  в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "На Харківщині провели туристичні мультиперегони. Традиційний дводенний захід організували на Чугуївщині".