Індіанці-аборигени Північної Америки називали його молодшим братом ведмедя. Йдеться про єнота. 1 жовтня — Всесвітній день цього пухнастого звіра.
Жанна Сивуха, речниця Харківського зоопарку У нашому зоопарку історія утримання єнотів налічує майже 100 років. За ініціативи тодішнього завідувача зоосадом Миколи Евальда єноти прибули до Харкова з Гамбургу у травні 1928 року. Зараз у зоопарку 5 єнотів, усі самці. Та найвидатнішими є брати Мен і Шоу. |
|
Як кажуть у зоопарку, Мен і Шоу — допитливі, дещо егоїстичні і злопам’ятні. Наприклад, після щеплення на ветеринара ще довго шиплять та намагаються залякати. Коли бачать, що доглядач опікується кимось іншим із тварин, звертають погляд на себе: можуть перевернути таз із водою або кинути насіння.
Жанна Сивуха, речниця Харківського зоопарку Між собою брати ладять. За їжу не сперечаються. Обидва єноти люблять м’ясо, рибу, кукурудзу, кавуни і дині. Взагалі, ці тварини всеїдні. Усе, що потрапляє до лап, ретельно полощуть. Від цього і назва – єнот-полоскун. Єдине, що провокує конфлікти – місце на гойдалці. Її єноти обожнюють. |
|
У зоопарку попереджають: хоча пухнастики мають милий вигляд, вони хижі звірі. Тварина може боляче кусатися, тож тримати єнотів вдома фахівці не радять.