«Жіноча громада» оприлюднила моніторинг на тему торгівлі людьми на Харківщині
Напередодні Європейського дня боротьби з торгівлею людьми правозахисники оприлюднили результати громадського моніторингу дій у сфері протидії торгівлі людьми у Харківській області.
Організація зайнялася моніторингом дотримання програм/планів у сфері торгівлі людьми на Харківщині за 2019-2020 роки. У 2019 році на заходи з протидії торгівлі людьми з обласного бюджету було витрачено 8100 грн.
Коштом обласного бюджету були проведені навчання фахівців органів місцевої влади, які можуть контактувати з особами, що постраждали від торгівлі людьми (6100 грн) і інформаційну кампанію з протидії торгівлі людьми 30 липня (2000 грн). У першому півріччі 2020 року з обласного бюджету кошти на проведення заходів з протидії торгівлі людьми не виділялись.
У більшості міст, ОТГ і районів області протягом 2019 – 2020 років були проведені спеціальні семінари, інформаційні кампанії, для інформування населення та органів влади на тему торгівлі людьми.
«Жіноча громада» стверджує, що іноді ці програми стають частиною інших: протидія насильству, загальні цінності та інше. У організації кажуть, що це не завжди є доцільним.
Через карантин та перебіг адміністративно-територіальної реформи в Харківській області були значно знижена кількість семінарів-тренінгів та інформаційних заходів з протидії торгівлі людьми.
Після дослідження виявили, що в області із населенням у 2,7 млн людей, рівень обізнаності громадян у цій темі — дуже низький. Основною проблемою є відсутність фінансування.
Довідка від організації:
18 жовтня відзначають Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Він започаткований Європарламентом у 2007 році. На сьогодні Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. За даними Міжнародної організації з міграції, 93% постраждалих від торгівлі людьми українців зазнавали саме трудової експлуатації. 68% постраждалих українців – чоловіки.
На Харківщині у 2019 році звернулись за отриманням статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми, 25 осіб, а отримали статус 18 (3 жінки, 14 чоловіків і 1 дитина). У першому півріччі 2020 року звернулись за отриманням статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми, 15 осіб, а отримали статус 8 (3 жінки, 4 чоловіка і 1 дитина). За видами експлуатації, від яких потерпали мешканці області, розподіл є таким: 22 – трудова експлуатація, 1 – сексуальна експлуатація, 2 – втягнення у злочинну діяльність, 1 – полон.
Країни, до яких злочинці доправляли постраждалих: Казахстан, Росія, Фінляндія, Польща, невизнана Республіка Абхазія, Україна (в тому числі непідконтрольна територія), Литва, Данія, Азербайджан, Вірменія, Ізраїль, Китай, Естонія, Італія, Чехія, Словенія, Словаччина.
Нагадаємо, мати повідомила в поліцію, що її син зберігає вдома наркотики.
Новости по теме:
- Категории: Общество, Харьков; Теги: рабство, эксплуатация;
- Чтобы узнавать о самом важном, актуальном, интересном в Харькове, Украине и мире:
- подписывайтесь на нас в Telegram и обсуждайте новости в нашем чате,
- присоединяйтесь к нам в соцсетях: Facebook , Instagram , Viber , а также Google Новости,
- смотрите в Youtube, TikTok, пишите или присылайте новости Харькова в нашего бота.
Вы читали новость: ««Жіноча громада» оприлюднила моніторинг на тему торгівлі людьми на Харківщині»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»
- • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
- • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
- • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
- • Дата публикации материала: 15 октября 2020 в 15:58;
Корреспондент Артем Некрасов в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Напередодні Європейського дня боротьби з торгівлею людьми правозахисники оприлюднили результати громадського моніторингу дій у сфері протидії торгівлі людьми у Харківській області".