Із плакатами, гімнами та піснями. Біля ХОДА харків’яни вимагали повернути обов’язкове складання іспиту з української літератури.
Ніколь Костенко, кореспонденка Наступного року деякі абітурієнти матимуть право не складати ЗНО з української літератури. Саме з цього приводу харків’яни зібралися на пікет під облдержадміністрацією. Чого вимагають люди — йдемо дізнаватися. |
|
Пенсіонерка Зінаїда Вікторівна ділиться: з дитинства виховувала у своїх дітей любов до української мови. Однак, кілька десятиліть тому це було доволі важко, бо більшість харків’ян навіть не вивчали «солов’їну». Тож, на думку жінки, скасування обов’язкового тестування з літератури знов утискає не тільки мову, а й історію та культуру.
Заніїда Вікторівна, учасниця пікету І школи роблять російські, бачите, як у нас у Харкові з’явилося дуже багато російських шкіл. Нібито вони українські, а всі предмети ведуться російською мовою, на перервах вони спілкуються між собою та з учителем тільки російською мовою. |
|
Згідно із рішенням Міністерства освіти і науки України, наступного року абітурієнт може або взагалі не складати іспит з літератури, або все ж пройти тестування з цього предмету в комплексі з українською мовою, як це було раніше. Проте учасники пікету з такими нововведеннями не згодні.
Вікторія Склярова, учасниця пікету Тому що українська література — це те, що треба підіймати, розвивати й відроджувати. У нас прекрасні письменники, у нас прекрасна традиція літературна. Вона своїми витоками ще підходить до бароккових часів, коли було багато цікавих письменників. |
|
Таким рішенням обурений і уповноважений із захисту державної мови Тарас Крімень. На його думку, діти не зможуть якісно засвоювати українську без вивчення літератури.
Тарас Крімень, уповноважений із захисту державної мови Скасування обов’язкового ЗНО з української літератури — це одна з найбільших загроз, яка може бути по відношенню і до освітньої реформи, і державної гуманітарної політики в цілому. Готую звернення до прем’єр-міністра України і Міністерству освіти і науки України, щоб ця норма була переглянута або скасована. |
|
Пікети проти ЗНО без української літератури відбулися й в інших містах України. Учасники пояснюють: навмисно влаштували акцію 9 листопада — в День української писемності та мови. За даними експертів, «солов’їною» користуються більше 45 мільйонів людей у різних країнах. Її носії мешкають у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, Канаді та США.
Також у цей день проводять щорічну акцію «Радіодиктант національної єдності». Його започаткували у 2000 році з метою єднання навколо мови.