• Пт 22.11.2024
  • Харьков  +3°С
  • USD 41.29
  • EUR 43.47

«Протестують проти того, чого нема»: чи видобувають в Україні сланцевий газ

Общество   
«Протестують проти того, чого нема»: чи видобувають в Україні сланцевий газ

Мешканці селища Жихор скаржаться на безробіття

Селище Жихор — район, що входить до міста Харків. Місцеві нарікають: із місць, де б люди могли знайти роботу, лише невеликі приватні магазини. Таких населених пунктів як Жихор в регіоні тисячі, кажуть експерти. І додають: щороку рівень безробіття в них нестримно зростає. У селах ці цифри ще більші. Непривабливим для життя українські села робить відсутність фінансів. Чим менша кількість підприємств, тим менше податків отримує громада. Бюджет не наповнюється, тож і брати кошти на розвиток немає звідки.

 Володимир, мешканець селища Жихор
Сейчас в основном все уезжают за границу.
Борис, мешканець селища Жихор
Нужно, чтоб промышленность развивалась. Ото как по телевизору показывают, сколько сейчас безработных.

Кардинально інша ситуація в Опішнянській територіальній громаді, що на Полтавщині. Бо тут є промисловість, стверджують місцеві чиновники. Давно видобувають вуглеводні — газ і конденсат. Як і 70 років тому газовидобувна галузь залишається головним місцем роботи жителів громади. Після реформи децентралізації додались фінансові надходження у вигляді ренти. Тобто громада ще й почала заробляти на тому, що на її території є промисловість. Лише за  дев’ятнадцятий рік до її бюджету додатково надійшло майже  тринадцять мільйонів гривень.

У селах Полтавщини відсоток безробітних нижчий — експерти

 Микола Різник, голова Опішнянської громади

Ці кошти йшли на бюджет розвитку. Весь інший бюджет у розмірі 65 мільйонів йшов на утримання: зарплати вчителів, комунальні послуги, утримання всієї структури. А ось саме завдяки ренті ми вкладали кошти в розвиток. Будували парки, дороги, тротуари, школи і тому подібне.

Марина, мешканка Опішнянської громади
В Опішні дуже непогано розвинена інфраструктура, розбудовуємся. Стаємо більш цивілізовуванішими. На крок вперед йдемо.

За словами місцевих, крім податкових надходжень компанії допомагають, втілюючи соціальні проєкти. Проте громадськість подібну підтримку не всюди сприймає. Через активну пропаганду подекуди люди протестують проти видобутку сланцевого газу, який насправді в Україні не ведеться. Під час місцевих виборів представники різних політсил у своїх програмах також використовували аргументи проти. За їхніми твердженнями, це захистить життя людей.

Видобуток сланцевого газу в Україні не ведеться

Юлія Біденко, доцентка кафедри політології ХНУ ім. В.Н. Каразіна
Доволі часто політичні лідери чи політичні сили можуть грати на настроях людей. Апелюючи тим, що проблема є, або навколо неї виникло багато міфів. Зараз багато таких “модних” речей, пов’язаних з екологією.  У деяких громадах існує спекуляція, навіть не на прийнятому, а потенційному рішенні.

Чиновники підсумовують: звичайні села вмирають, замість того, щоб почати заробляти та інвестувати у власну розбудову. Олександра Сердюк, МГО

 

 

Автор: Аліка Піхтерева
Популярно

Вы читали новость: ««Протестують проти того, чого нема»: чи видобувають в Україні сланцевий газ»; из категории Общество на сайте Медиа-группы «Объектив»

  • • Больше свежих новостей из Харькова, Украины и мира на похожие темы у нас на сайте:
  • • Воспользуйтесь поиском на сайте Объектив.TV и обязательно находите новости согласно вашим предпочтениям;
  • • Подписывайтесь на социальные сети Объектив.TV, чтобы узнавать о ключевых событиях в Украине и вашем городе;
  • • Дата публикации материала: 23 декабря 2020 в 18:23;
  • Корреспондент Аліка Піхтерева в данной статье раскрывает новостную тему о том, что "Села вмирають, а можуть почати заробляти та інвестувати у власну розбудову. Таких висновків дійшли керівники однієї з ОТГ. Журналісти провели порівняння між станами селищ у кількох областях. В одному ситуація краща, а в іншому — гірша. Результат дізнайтеся в наступному сюжеті.".