Харківські легкоатлети взяли участь у змаганнях. Спортсмени долають британську милю, але не кожний за себе, а у складі команди.
Харків’янка Емілія Осман займається бігом на середні дистанції п’ять років і є дворазовою призеркою цьогорічного юніорського чемпіонату України. На «Battle Mile» брала участь у складі харківського клубу. Каже, що в змаганнях приваблює висока конкуренція і командна робота.
Емілія Осман, учасниця проекту «Battle Mile» Здесь очень мало отдыха, и мне, как «средневику», было интересно попробовать себя в этом виде. Нужно бежать 1600 метров два раза за один день – это очень прикольно. |
|
По вісім жіночих і чоловічих команд зустрічались протягом семи турів кожна з кожною. У складі – п’ять спортсменів, можна виставляти «пейсера» (бігуна, який задає темп) і «джокера» (він може замінити на дистанції члена своєї команди). У чоловічій п’ятірці Харкова це – Руслан Серенко.
Руслан Серенко, учасник проекту «Battle Mile» Я считаю, «джокер» — это скоростная атака. Хороший результат может сделать только «джокер». Я бегу средние дистанции – полтора (километра) не смогу, а на 800 результат показать могу. |
|
Руслан — єдиний харків’янин у команді Харкова. Клубна система ліги таке передбачає. «Як у футболі, — жартують учасники, — за «Барселону» грає збірна світу». Формат надає ще однієї суто командної властивості: важливий не тільки свій результат, а й рахунок паралельного матчу.
Олексій Рибалка, тренер жіночої команди Харкова Если бы сегодня Черкассы выиграли у Одессы, то, получается, у трех команд — одинаковое количество очков, и считался бы лучший результат команды на турнире. У нас — третий результат, мы проиграли только Львову и Киеву. |
|
«Battle Mile» — це українське ноу-хау, винайдене півтора роки тому. Змагання викликали інтерес не лише в Україні, проект сподобався, зокрема, бігунам з Німеччини і Азербайджану. Тож організатори готують український спортивний продукт до експорту.
Олексій Кулівець, директор проекту «Battle Mile» Ми хочемо відкривати федерації з командного бігу в інших країнах, де будуть відбуватися національні ліги. І потім — міжнародний рівень. Бігові клуби змагаються у себе на локальних турнірах, перемагають, виходять у вищі європейські ліги і там змагаються за чемпіонство. |
|
Чоловічий залік першого зимового сезону проекту виграла команда Донецька, жіночий — клуб зі Львова. Харків’яни посіли сьоме і четверте місця відповідно.